
Державна служба з питань праці штрафує підприємства за співробітників, оформлених як фізосіб-підприємців. Про це заявляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, повідомляють Патріоти України.
Пошук за судовим реєстром "Бабуся" знайшов кілька справ, в яких компанії хотіли оскаржити штрафи Держпраці за укладення цивільно-правових договорів, що мають ознаки трудових договорів.
Рішення суду залежало від того, чи правильно був складений цивільно-правовий договір. Так, в одному з рішень Держпраці довела, що договір був більше схожий на трудовий і компанія сплатила 111 тисяч гривень. Головним аргументом було те, що оплата була погодинною, а характер роботи був більше схожий на роботу найманого працівника.
В іншому рішенні Держпраці наклала штраф в 3,5 млн гривень, однак компанія змогла довести, що укладала саме цивільно-правові угоди і штраф було скасовано в судовому порядку.
Анастасія Шуберт, юрист консалтингової компанії "Оланс-груп", рекомендує перевіряти, щоб в договорі з ФОП були відсутні правила внутрішнього розпорядку, розмір заробітної плати, гарантії і пільги, визначені трудовим законодавством, обов'язок замовника забезпечити умови праці.
Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...
У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...