Протягом восьми днів успішно проводиться експеримент з видобутку газових гідратів з родовища на дні Південно-Китайського моря, що означає "історичний прорив". Про це повідомила геологічна служба міністерства земельних і природних ресурсів Китаю, передають Патріоти України з посиланням на Гордон.
У відомстві підкреслили, що розробка родовища газових гідратів почалася 10 травня, за цей час з родовища, розташованого на глибині понад 1200 метрів від поверхні моря і ще близько 200 метрів від поверхні дна, було отримано понад 120 тис. М³ газу з вмістом метану до 99,5%.
Геологічна служба Китаю назвала успіх експерименту "історичним проривом", досягнутим під твердим керівництвом ЦК Комуністичної партії Китаю. У відомстві також наголосили, що експеримент став першим успішним прикладом промислового морського видобутку газогідратів, який був досягнутий з опорою виключно на власні сили, що буде мати "важливі і далекосяжні наслідки".
Акваторія Південно-Китайського моря, в якій розпочато видобуток гідратів, є предметом територіальних суперечок між різними країнами. Наполягаючи на своїх претензіях, китайці зміцнюють спірні архіпелаги Спратлі і Парасельські острови, на шельфі яких, за даними досліджень, зосереджені великі запаси нафти, газу і газових гідратів.
Вугілля, нафта й газ зі сполуками карбону стали сходинками залучення викопного палива до життєдіяльності людства, як найбільш доступні для видобутку. В надрах Землі є колосальні запаси чистої енергії, розробка яких вже до снаги сучасним технологіям. Йд...
Заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення становить 9,2 млрд грн. Про це заявив віцепрем'єр-міністр із відновлення — міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба під час Години запитань до уряду, передають Патріоти Укра...