В Україні злетять тарифи на тепло: Коли чекати "удару"

В Україні вже з 1 грудня вартість опалення збільшиться приблизно на 16%. Причому процедура вимагає, щоб комунальні платежі за гарячу воду і тепло перерахували. Про це в коментарі журналістам заявив міністр соцполітики Андрій Рева, повідомляють Патріоти України.

"Нові тарифи на газ вводяться з 1 листопада 2018 року. Процедура вимагає перерахунок комунальних платежів на тепло і гарячу воду. Це може бути не раніше 1 грудня. За моїми попередніми підрахунками, підвищення складе 16%", - уточнив він.

Весь наступний місяць Нацкомісія в сферах енергетики і комунальних послуг разом з представниками підприємств будуть перераховувати тарифи. В середньому складова газу в тарифі на опалення і гарячу воду - 65%. Так, після подорожчання блакитного палива на 23,5%, опалення і гаряча вода, залежно від міста і підприємства, виростуть в ціні на 16%. Причому драйвером подорожчання стане газ, однак, до цього також додасться загальна інфляція, зростання зарплат і т.д.

Для прикладу розрахуємо, скільки, згідно з нормами, сім'я з трьох осіб платила за тепло і гарячу воду до 1 грудня і скільки буде платити після. Для розрахунків використовуємо тарифи на зазначені послуги в Києві.

Як подорожчають гаряча вода і тепло з 1 грудня:

  • Гаряча вода: з 80,6 до 92,6 грн за куб.
  • Опалення: з 58,4 до 67,2 грн за квадрат.

Отже, якщо до подорожчання, згідно з нормативом, зазначена сім'я платила за гарячу воду 386 грн, то з 1 грудня сума може збільшитися до 444,8 грн. При цьому опалення квартири площею 60 кв.м за нормативом подорожчає з 3,5 до 4 тис. грн. Таким чином, подорожчання центрального опалення (ЦО) буде не настільки значним, як автономне. При цьому в Києві опалення квадратного метра житла газом буде обходитися в середньому в 38,4 грн, а за допомогою ЦО - 67,2 грн.

Літаки зі штучним інтелектом стануть "очима" НАТО - Столтенберг

п’ятниця, 15 листопад 2019, 23:51

Впровадити нові технології у Альянсі планують до 2035 року. У найближчі 15 років НАТО замінить літаки дальнього радіолокаційного виявлення (AWACS) новітніми технологіями, включаючи штучний інтелект. Про це в рамках промислового форуму у Вашингтоні заяв...

Несамовитий дрон рветься у бій, або Global Hawk посунься: Турецько-український ударний БПЛА пройшов перші випробування (відео)

п’ятниця, 15 листопад 2019, 22:57

Akıncı призначений для ведення оперативно-стратегічної повітряної розвідки, а також нанесення авіаційних ударів по об’єктах противника. Турецько-український ударний безпілотний літальний апарат Akıncı пройшов перші наземні випробування. Про це у своєму...