У торговельній війні між США і Китаєм, які вводять один щодо одного відчутні мита, навряд чи буде безумовний переможець, але ось ті, хто програв - напевно, що може спричинити за собою економічну кризу в усьому світі. Про це "Апостроф.Економіка" заявив фінансовий експерт Олексій Кущ, повідомляють Патріоти України.
"Якщо Америка закриє свій ринок для Китаю - крім того, Трамп зараз проводить активну політику по переміщенню виробництв, які раніше перебували в Китаї, назад в США - все це може привести до того, що Китай зіткнеться з дуже великими проблемами, тому що на сьогоднішній день більша частина боргу цієї країни сформована в доларах США, колосальні інвестиції зав'язані на китайську економіку, в тому числі і через американські корпорації, а китайські банки дуже залежать від динаміки торговельних і інвестиційних відносин з США", - відзначив він.
"А будь-яке уповільнення китайської економіки і, тим більше, масштабна криза в Китаї, можуть спровокувати фінансову кризу 2.0", - сказав він, уточнивши, що така криза може вибухнути вже в другій половині 2018 року.
У цьому випадку відбудеться обвал цін на сировинних ринках, у тому числі на метал, руду, можливо, на продовольство. Як відомо, саме ці товари становлять значну частину українського експорту. І ця криза може виявитися більш згубною для України, ніж події 2008 року, прогнозує Кущ.
За його словами, якщо десять років тому Україна мала досить великий запас міцності "після інтенсивного періоду зростання з початку нульових до 2008 року", коли економічне зростання становило в середньому 7-8% на рік, а іноді досягало 10-12%, то " зараз взагалі ніякого запасу міцності немає".
"Немає амортизаційної подушки, яка допоможе впоратися з кризою, плюс соціальна нестабільність - це може нести глобальну загрозу нашій економіці", - сказав експерт.
Крім того, Кущ зазначив, що в цьому випадку відбудуться різке скорочення валютної виручки, посилення відтоку капіталу з країни (хоча витікати вже особливо нема чому) "і, відповідно, девальвація та інфляція - тобто весь той букет, який ми пам'ятаємо з 2008 року, посилений тим, що у нас немає амортизаційної подушки".
Ще одна особливість поточного моменту - в тому, що, якщо в 2008-му, в 2014-2015 роках значна частина українських банків перебувала в приватних руках, то зараз більше 50% банківського сектору - у власності держави. "Таким чином, основний удар припаде на систему державних банків. Тому втрати держави будуть ще більш відчутні", - резюмував Кущ.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...