Відбиратимуть житло? В Україні візьмуться за боржників по комуналці

До того моменту, коли продаж квартири вже здійснено, боржник має право погасити борг і тим самим зняти квартиру з торгів.

Ілюстрація: ubr.ua

Для того, щоб в Україні на громадянина подали до суду за борги по оплаті житлово-комунальних послуг, сума боргу не має зовсім ніякого значення. Про це заявив адвокат Олег Бойко, повідомляють Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

"Якщо є заборгованість, балансоутримувач подає позов про стягнення. У разі, якщо не використані ніякі інші механізми, квартира боржника дійсно може бути продана з торгів на користь погашення заборгованості", - заявив адвокат, зазначивши, що сума, за яку продадуть квартиру буде відрізнятися від її реальної ринкової вартості. "Як правило, квартиру продають на 10-30% дешевше її ринкової вартості. Так само занижується вартість майна, яке перед продажем квартири буде конфісковано на користь погашення боргу", - заявив адвокат.

"Але тут потрібно розуміти, що стара звичка оцінити майно, якомога дешевше, все-таки пішла в минуле. Тобто сьогодні, як би там не було, намагаються оцінювати і майно, і квартири за реальними цінами, ніж це робилося раніше", - заявив адвокат.

"В Україні зараз практично всі комунальні платежі розділені, тобто в кінці місяця ми з вами отримуємо з десяток платіжок. Будь хто з постачальників може звернутися до суду навіть при самій мінімальної заборгованості. Зрозуміло, ніхто не буде примусово продавати квартиру якщо борг становить 10 гривень, але чисто юридично підстави для звернення до суду є навіть, якщо борг мінімальний", - сказав адвокат.

"До того моменту, коли продаж квартири вже здійснено, боржник має право погасити борг і тим самим зняти квартиру з торгів. Якщо квартиру вже продано, боржник має право оскаржити продаж в судовому порядку", - зазначив адвокат.

"Москва буде демонстративно плюватися і кричати": The Times вразило сумою, скільки коштуватиме відновлення України

п’ятниця, 9 травень 2025, 10:49

Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...

В той час як в Україні ставки після податків не наздоганяють інфляцію: Країни, де заробітки на депозитах більші

четвер, 8 травень 2025, 18:05

За офіційною статистикою базова інфляція в Україні 2024 рокк пришвидшилася до 10,7%, а подорожчання оброблених продовольчих товарів за підсумками минулого року становило 14,7% р/р, значно перевищивши початковий прогноз НБУ на 5%. Цьогоріч регулятор про...