"Все пропало!": Рубль валиться у передчутті надзвичайно жорстких санкцій, пробито психологічну планку

В пресу просочилася інформація про характер і обсяг економічних санкцій, котрі незабаром має прийняти Конгрес США. Справа може дійти до заборони купівлі російської нафти.

Російська нацвалюта в ході сьогоднішніх торгів в середу стрімко слабшає до долара і євро, причому курс долара США вперше з 19 червня подолав рубіж в 64 рубля, а курс єдиної європейської валюти вперше з 8 травня підскочив вище 75 рублів, зазначають Патріоти України.

До 14:04 мск курс долара розрахунками "на завтра" додав 1,23 рубля і досяг 64,72 рубля. Курс євро до цього часу піднявся на 1,36 рубля до 75,0150 рубля, свідчать дані Московської біржі.

Російський рбль дешевшає на тлі ряду публікацій на тему нових антиросійських санкцій з боку США, а також через зупинку зростання нафтових цін, вважають експерти «Інтерфакс-ЦЕА».

«Комерсант» опублікувала подробиці законопроекту про розширення санкцій до Росії, внесеного до Конгресу США сенаторами Ліндсі Гремом і Боб Менендес. Зокрема, в ньому йдеться про заборону на операції і заморожування активів в США російських державних банків, в тому числі Ощадбанку, ВТБ і ЗЕБа, що є потенційно сильним ударом по міжнародному бізнесу російських банків. Текст також містить фактичну заборону на операції з російським держборгом з терміном обігу більше двох тижнів - але тільки з новими випусками.

Крім того, в пропонованому законопроекті є пропозиція розглянути питання про визнання Росії, «державою, що спонсорує тероризм», що може поставити Росію на одну дошку з Іраном і привести до посилення санкцій. Зокрема, щодо Ірану США вводили заборону на експорт нафти. Так що при такому сценарії може стати ребром питання про заборону на покупку російських нафти і газу, що стало б серйозним ударом по російській економіці.

Хіти тижня. Названо єдину умову, за якої українці зможуть отримувати достойні пенсії

понеділок, 27 січень 2020, 21:00

Про необхідність запровадження багаторівневої пенсійної системи в Україні йдеться давно. Вчені та експерти надавали такі рекомендації ще на початку 2000-х. А на державному рівні це питання порушували років 10 тому. Однак далі розмов справа поки не йшла...

Міжбанк: Долар потужно тіснить гривню

понеділок, 27 січень 2020, 19:07

27 січня на відкритті міжбанку нацвалюта мінялась за курсом 24,44 – 24,48 гривні за долар, на закритті - 24,57 – 24,61 гривні за долар, зазначають Патріоти України. На 16:50 середні курси валют на міжбанку були наступними: