"Все пропало!": Центробанк РФ не втримає рубля на психологічній позначці і двох тижнів

Курс долара проб'є в Росії планку в 60 рублів наприкінці серпня, вважають аналітики. Багатомільярдні інтервенції на валютному ринку дещо пом'якшують ефект девальвації, але спустошують золото-валютний резерв держави-агресора

Під завісу тижня російський фондовий ринок потрапив під розпродаж. Індекс ММВБ все-таки йде до нижньої межі свого поточного торгового діапазону, оскільки зовнішній негатив переважує внутрішню стабільність. Про це йдеться на сайті Прайм, передають Патріоти України.

Найближчим рівнем підтримки є відмітка 1918 пунктів, далі - 1905 пунктів. Новий тиждень рублевий індикатор почне в коридорі 1910-1945 пунктів. Індекс РТС проторгується в межах 1015-1025 пунктів.

Акції «ТМК (MCX: TRMK)» сьогодні фігурують в списку лідерів продажу (-5,9%). Приводом для негативної тенденції став звіт компанії, який показав провал прибутку в першому півріччі на 47%. Чистий збиток у другому кварталі 2017 року склав $19 млн за стандартами МСФЗ, виручка зросла на 17% в квартальному зіставленні і виявилася на рівні $1,107 млрд.

Дані по EBIDTA продемонстрували зниження індикатора на 6% кв / кв, але сумарно за півріччя параметр покращився на 2%. Звіт виявився слабшим, ніж очікувалося, і кілька днів папери компанії будуть виглядати гірше на ринку. Далі почнеться формування нового середньострокового коридору вже з урахуванням оновлених даних емітента.

На рубль частково тисне мінорний настрій зовнішнього фону, а почасти - неоднорідна динаміка в нафти і змішане ставлення інвесторів до ризику. Будь-яке погіршення геополітичного фону в світі негативно для рубля як для валюти, що розвивається, і зараз, коли аспект Північної Кореї і США знову виходить на перший план, бажаючих ризикувати мало. Новий тиждень для пари долар/рубль почнеться в межах відміток 59,20-59,85. Після проведення основного обсягу податкових платежів долар, в разі наявності опори, спробує рушити до 60,0 руб. Останні кілька тижнів кон'юнктура в інструменті ніяк не змінилася - річний «боковик» в чистому вигляді.

Перший день майбутнього ділового тижня пройде досить спокійно: з важливих подій можна відзначити лише дані з оптових продажів в Канаді за червень і засідання Національного банку Казахстану.

У вівторок, 22 серпня, Німеччина і ЄС опублікують індекс економічних настроїв за серпень. Дані щодо промислових замовлень представить Великобританія. Канада опублікує статистику по роздрібних продажах за червень. Засідання проведуть центробанки Аргентини та Індонезії.

У середу засідання ради директорів заплановано у провідного виробника фосфоровмісних добрив компанії «ФосАгро (MCX: PHOR)». Фінансові результати за МСФЗ за перше півріччя 2017 року представить «Сбербанк (MCX: SBER)»: очікування позитивні, можливий сплеск попиту на акції цього фінансового гіганта.

У першій половині 23 серпня країни почнуть публікувати індекси ділової активності у виробничій сфері та сфері послуг, зокрема PMI представлять Німеччина, Франція і ЄС. Ближче до вечора аналогічну статистику опублікують Штати. Також важливими будуть публікації з продажу нового житла і комерційних запасів нафти.

На торгах в Європі американський долар дешевшає до всіх основних валют. Курс пари євро/долар досяг позначки 1,1774, курс пари фунт/долар - 1,2916. Від досягнутих рівнів ціни скорегували на 40 пунктів до 1,1731, і 1,2873 відповідно.

США опублікують дані по індексу споживчої довіри Мічиганського університету. Після них виступить представник FOMC Роберт Каплан. Перед вихідними по основних парах очікується підвищена волатильність. Крос курс євро/фунт підвищується, тому при загальному ослабленні долара США, зростання пари євро/долар буде йти швидше, ніж по парі фунт/долар.

Курс пари євро/долар перебуває в точці балансу. Технічно пара готова повернутися до рівня 1,1770. Покупців може стримати обмежений попит на євро через те, що ЄЦБ стурбований зміцненням національної валюти і тим, що Маріо Драгі не робитиме заяв про монетарну політику на симпозіумі в Джексон-Хоул у США. Зате глава Федрезерву Джаннет Йеллен може на ньому розкрити плани ФРС США по зміні монетарної політики.

Профіцит поточного рахунку платіжного балансу Єврозони в червні склав 21,2 млрд. євро проти 30,5 млрд євро місяцем раніше (прогноз був 27,3 млрд євро). Профіцит склав 3,1% ВВП проти 3,5% роком раніше.

Рубль завершує тиждень на позитивній ноті. Незважаючи на те, що в п'ятницю почалася фіксація прибутку перед вихідними, російська валюта за минулу п'ятиденку зміцнилася до долара на 0,76%. На підтримку виступали відразу кілька факторів. Це і слабкість долара на тлі нестабільності в адміністрації Трампа, і стабільні ціни на нафту, і податковий період в Росії.

На майбутньому тижні пара USD/RUB може зробити ще одну спробу закріпитися вище позначки 60,00. Але навряд чи варто чекати і падіння пари нижче позначки 59,00. Справа в тому, що нафта, швидше за все, поки не вирветься за межі діапазону 50,00 - 53,00 за барель по Brent.

Хоча шанси на рух в район його верхньої межі є. Енергоносій підтримуватиме надія на збереження позитивної динаміки комерційних запасів в США. Показник падає 7 тижнів поспіль. Крім того, очікується зростання попиту на нафту в Азії. Однак пройти вище позначки 53,00 буде складно, бо ринок турбує зростання видобутку в Нігерії, Лівії та США. А це означає, що ринок може не прийти до збалансованого стану в 2017 році.

Українцям повідомили, на скільки зростуть тарифи на холодну воду

неділя, 4 червень 2023, 17:50

В Україні готуються переглянути тарифи на холодну воду Стало відомо, як можуть змінитися суми у платіжках за комунальні послуги, передають Патріоти України. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг...

НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів

неділя, 4 червень 2023, 12:30

ПриватБанк, Ощадбанк та інші фінансові установи повинні будуть ретельно перевірити своїх клієнтів щодо їхньої належності до санкційних списків. передають Патріоти України. При цьому банкам доведеться знайти золоту середину для стосунків із такими клієн...