Всі пересідаємо на електромобілі: ДФС підрахувала, скільки заощаджуватимуть при ввезенні електрокарів до України

До 2020 року кожне п'яте авто, котре ввозитимуть з-за кордону, згідно прогнозу, буде електромобілем.

Електромобілі. Ілюстрація:ptel.cz

З 1 січня 2018 року електромобілі стануть ще доступнішими для українців - парламент запропонував після нового року скасувати ПДВ і акцизний податок на ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє прес-служба ДФС, інформують Патріоти України.

Податкова пільга поширюватиметься і на операції подальшої поставки на митну територію України електрокарів. В даний час очікується підписання відповідного законопроекту Президентом України. Норма буде діяти весь 2018 рік.

"Імпорт електромобілів з 2016 року вже був звільнений від сплати ввізного мита. У 2016 році обсяги ввезення таких транспортних засобів склали 2274 штук. Протягом 11 місяців 2017 імпорт збільшився більш ніж 13% - до 2676 штук. До бюджету було сплачено 82,37 млн гривень ПДВ і 115,6 млн гривень акцизу", - йдеться в повідомленні.

Так, наприклад, якщо зараз при ввезенні бюджетного електрокара Nissan Leaf 2016 року випуску, який був у використанні, оформленого ДФС за вартістю 5600 доларів, імпортер сплачує більше 34,3 тис. гривень, а з 1 січня за рахунок відсутності митних платежів імпортери заощадять понад 20% коштів.

За нову Tesla S, мінімальна митна вартість якої - 103,6 тис. доларів, на сьогоднішній день потрібно заплатити майже 566,5 тис гривень митних платежів.

Українські електрокари штурмують світовий ринок з "чорного входу": "Богдан" заполонить Європу новітніми сміттєвозами

четвер, 22 березень 2018, 22:01

Терміново прийнятий Верховною Радою закон про пільги для виробників електромобілів та комплектуючих переслідував, схоже, втілення вже намічених проектів впливового виробника. Датська компанія BankeElectromotive і луцький Автоскладальний завод №1 автоко...

Хіти тижня. "Прощавайте, папірці!": У НБУ зважились на важливі зміни щодо гривні

четвер, 22 березень 2018, 11:30

Національний банк назвав номінали банкнот, які підлягають заміні монетами. Прес-служба НБУ повідомила, що поступово фінустанова замінюватиме паперові банкноти монетами, повідомляють Патріоти України. У вівторок, 14 березня, в Нацбанку проведуть презе...