"Втрата для Росії ще одного інструменту шантажу": В Україну прибула перша партія вугілля зі США

Незважаючи на підступну крадіжку українського вугілля на українському Донбасі, вихід із ситуації таки знайшовся.

Про поставки вугілля домовилися президенти Трамп та Порошенко. Фото: соцмережі.

Уночі 13 вересня в український порт "Південний" прибуло перше судно з вугіллям-антрацитом зі США. Про це йдеться в повідомленні прес-служби порту, передають Патріоти України.

"13 вересня в 02.15 годин у перевантажувальний комплекс ДП" Морський торговельний порт "Южний" пришвартувалося судно Ocean Ambitious. На борту балкера 62 тисячі тонн енергетичного вугілля зі США для ТЕС ПАТ "Центренерго". Стівідори планують розвантажити імпортний вантаж за 3 доби", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в найближчий тиждень підприємство планує прийняти чотири судна з вугіллям, загальним обсягом понад 295 тисяч тонн: одне судно для "Центренерго", два судна для ДТЕК і одне для ТОВ "Еврореконструкція". На прибуття першої партії американського вугілля також відреагував президент Петро Порошенко.

"Вітаю перше американське вугілля в Україні, поставлене відповідно до моїх домовленостей із президентом Трампом . Важливий внесок в енергетичну безпеку нашої держави. Яскраве свідчення взаємовигідного співробітництва між стратегічними партнерами. Безповоротна втрата для Росії ще одного інструменту енергетичного шантажу, незважаючи на підступну крадіжку українського вугілля на українському Донбасі", - написав голова держави у Facebook.

Шалено злетить? МВФ дав прогноз курсу долара до гривні до 2029 року

четвер, 18 квітень 2024, 9:48

Міжнародний валютний фонд прогнозує незначну девальвацію у 2024 році. Потім курс долара до гривні поступово зростатиме, передають Патріоти України з посиланням на World Economic Outlook (квітень 2024 року). Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний кур...

Оце так! Популярна спеція за вартістю наздогнала золото

четвер, 18 квітень 2024, 8:50

Одна з найпопулярніших у світі спецій - шафран - подорожчала до золотого рівня. Ці прянощі цінуються за складність виробництва. До того, ж як пише турецьке видання Haber Turk, вона здебільшого росте у країнах, де в останні десятиліття спотерігаються ко...