З мертвої риби: Норвезька компанія знайшла незвичайне джерело добування палива для круїзних лайнерів

З відходів норвежці будуть добувати біогаз. Його планують скраплювати та замінювати традиційне паливо.

Норвезька компанія Hurtigruten — оператор круїзних, вантажних кораблів і поромів — планує видобувати біогаз із відходів риби, пише The Guardian, інформують Патріоти України.

Залишки від риби, яку вживають у їжу, а також інші органічні відходи будуть змішувати, а з цієї субстанції — добувати біогаз. Його планують скраплювати та замінювати традиційне паливо, таке як вугілля, нафта і газ.

Океанський транспорт використовує багато палива і забруднює навколишнє середовище навіть більше, ніж наземний. Заміна його «зеленими» джерелами енергії повинна сприяти боротьбі зі зміною клімату.

У флоті Hurtigruten 17 кораблів, як мінімум шість із них збираються перевести на біогаз до 2021 року. Ще три судна, що будуються, оснастять гібридними установками, які можуть працювати як на біологічному паливі, так і на традиційному. Hurtigruten також планує заборонити використання одноразових пластикових предметів, щоб зберігати навколишнє середовище.

Виконавчий директор Hurtigruten Даніель Скелдам зазначає, що рибальство і лісове господарство — великі сектори економіки Норвегії. «Вони створюють робочі місця і дають прибуток, але також залишають багато відходів. Стійкий доступ до великих обсягів органічних відходів дає північним країнам унікальну позицію на ринку біогазу», — вважає він. Скелдам розраховує, що через кілька років виробництво біогазу з органічних відходів стане «великим сектором».

Пенсії українцям перерахують: Кому дадуть на 1000 грн більше

понеділок, 29 травень 2023, 10:58

В Україні з 1 липня перерахують пенсії тим, хто не отримав збільшення у березні. При цьому індексація у розмірі близько 1000 грн чекає на тих пенсіонерів, які на даний момент отримують пенсію у розмірі 5076 грн без урахування надбавок. Це випливає із п...

Українцям невдовзі перерахують податки: Стало відомо, які та як підвищать

понеділок, 29 травень 2023, 9:50

В Україні до 1 липня змінять оподаткування для фізосіб-підприємців. Для них скасують пільгову податкову ставку у 2%, крім того, повернуть документальні перевірки та штрафи, передають Патріоти України. У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної ...