З мертвої риби: Норвезька компанія знайшла незвичайне джерело добування палива для круїзних лайнерів

З відходів норвежці будуть добувати біогаз. Його планують скраплювати та замінювати традиційне паливо.

Норвезька компанія Hurtigruten — оператор круїзних, вантажних кораблів і поромів — планує видобувати біогаз із відходів риби, пише The Guardian, інформують Патріоти України.

Залишки від риби, яку вживають у їжу, а також інші органічні відходи будуть змішувати, а з цієї субстанції — добувати біогаз. Його планують скраплювати та замінювати традиційне паливо, таке як вугілля, нафта і газ.

Океанський транспорт використовує багато палива і забруднює навколишнє середовище навіть більше, ніж наземний. Заміна його «зеленими» джерелами енергії повинна сприяти боротьбі зі зміною клімату.

У флоті Hurtigruten 17 кораблів, як мінімум шість із них збираються перевести на біогаз до 2021 року. Ще три судна, що будуються, оснастять гібридними установками, які можуть працювати як на біологічному паливі, так і на традиційному. Hurtigruten також планує заборонити використання одноразових пластикових предметів, щоб зберігати навколишнє середовище.

Виконавчий директор Hurtigruten Даніель Скелдам зазначає, що рибальство і лісове господарство — великі сектори економіки Норвегії. «Вони створюють робочі місця і дають прибуток, але також залишають багато відходів. Стійкий доступ до великих обсягів органічних відходів дає північним країнам унікальну позицію на ринку біогазу», — вважає він. Скелдам розраховує, що через кілька років виробництво біогазу з органічних відходів стане «великим сектором».

Максимально скоротити доходи Москви: США шукають спосіб обвалити ціну на російську нафту до 40 доларів за барель – Bloomberg

середа, 6 липень 2022, 23:53

США обговорюють зі своїми союзниками обмеження ціни на російську нафту до 40-60 доларів за барель. Мета – обмеження прибутку агресора від енергоносіїв при збереженні їхнього імпорту. Станом на 23:11 6 липня, російська нафта марки Urals торгується за ці...

Маскувався під латвійський: Популярний в Україні сервіс спритно приховував російський слід

середа, 6 липень 2022, 21:28

Чимало українських компаній відмовилися від російського програмного забезпечення після військового вторгнення Росії на територію України. Компанії ухвалили це рішення і задля власної інформаційної безпеки, і через небажання фінансувати агресора. Одна з...