З мертвої риби: Норвезька компанія знайшла незвичайне джерело добування палива для круїзних лайнерів

З відходів норвежці будуть добувати біогаз. Його планують скраплювати та замінювати традиційне паливо.

Норвезька компанія Hurtigruten — оператор круїзних, вантажних кораблів і поромів — планує видобувати біогаз із відходів риби, пише The Guardian, інформують Патріоти України.

Залишки від риби, яку вживають у їжу, а також інші органічні відходи будуть змішувати, а з цієї субстанції — добувати біогаз. Його планують скраплювати та замінювати традиційне паливо, таке як вугілля, нафта і газ.

Океанський транспорт використовує багато палива і забруднює навколишнє середовище навіть більше, ніж наземний. Заміна його «зеленими» джерелами енергії повинна сприяти боротьбі зі зміною клімату.

У флоті Hurtigruten 17 кораблів, як мінімум шість із них збираються перевести на біогаз до 2021 року. Ще три судна, що будуються, оснастять гібридними установками, які можуть працювати як на біологічному паливі, так і на традиційному. Hurtigruten також планує заборонити використання одноразових пластикових предметів, щоб зберігати навколишнє середовище.

Виконавчий директор Hurtigruten Даніель Скелдам зазначає, що рибальство і лісове господарство — великі сектори економіки Норвегії. «Вони створюють робочі місця і дають прибуток, але також залишають багато відходів. Стійкий доступ до великих обсягів органічних відходів дає північним країнам унікальну позицію на ринку біогазу», — вважає він. Скелдам розраховує, що через кілька років виробництво біогазу з органічних відходів стане «великим сектором».

Українцям можуть !заморозити" пенсії: У ПФУ розповіли, як відновити виплати і що треба знати

четвер, 2 лютий 2023, 9:30

Українським пенсіонерам можуть "заморозити" пенсії на банківській карті, якщо вони понад шість місяців не зніматимуть отримані гроші. Про це громадян попередили у Пенсійному фонді. Зазначається, що виплати можуть припинитися, якщо людина не проводить ж...

Українцям готують індексацію пенсій: Чого чекати в лютому-2023 і кому пощастить з підвищенням

четвер, 2 лютий 2023, 9:14

Розмір пенсійних виплат в Україні у лютому-2023 не зміниться. Як і в січні, мінімальна пенсія становитиме 2093 грн, а максимальна - 20 930 грн. Проте саме в лютому буде оголошено розмір березневої індексації пенсій, передають Патріоти України. Розмір з...