З мертвої риби: Норвезька компанія знайшла незвичайне джерело добування палива для круїзних лайнерів

З відходів норвежці будуть добувати біогаз. Його планують скраплювати та замінювати традиційне паливо.

Норвезька компанія Hurtigruten — оператор круїзних, вантажних кораблів і поромів — планує видобувати біогаз із відходів риби, пише The Guardian, інформують Патріоти України.

Залишки від риби, яку вживають у їжу, а також інші органічні відходи будуть змішувати, а з цієї субстанції — добувати біогаз. Його планують скраплювати та замінювати традиційне паливо, таке як вугілля, нафта і газ.

Океанський транспорт використовує багато палива і забруднює навколишнє середовище навіть більше, ніж наземний. Заміна його «зеленими» джерелами енергії повинна сприяти боротьбі зі зміною клімату.

У флоті Hurtigruten 17 кораблів, як мінімум шість із них збираються перевести на біогаз до 2021 року. Ще три судна, що будуються, оснастять гібридними установками, які можуть працювати як на біологічному паливі, так і на традиційному. Hurtigruten також планує заборонити використання одноразових пластикових предметів, щоб зберігати навколишнє середовище.

Виконавчий директор Hurtigruten Даніель Скелдам зазначає, що рибальство і лісове господарство — великі сектори економіки Норвегії. «Вони створюють робочі місця і дають прибуток, але також залишають багато відходів. Стійкий доступ до великих обсягів органічних відходів дає північним країнам унікальну позицію на ринку біогазу», — вважає він. Скелдам розраховує, що через кілька років виробництво біогазу з органічних відходів стане «великим сектором».

"Немає ніяких віялових відключень": Нацкомісія звернулась до українців із приводу відключення електроенергії

неділя, 16 січень 2022, 13:30

В уряді запевнили українців, що цього опалювального сезону віялові відключення електрики не застосовуватимуться. Проте, деякі експерти вважають, що вони вже відбуваються. Просто енергетики маскують їх під планові роботи. Насправді ж, споживачів відключ...

​Економіка країни-агресора може не витримати : Безсмертний розповів, що станеться з Росією, якщо США запровадять озвучені санкції

неділя, 16 січень 2022, 12:20

Український дипломат, екс-посол України в Білорусі Роман Безсмертний у студії телеканалу Espreso.TV заявив, що нові санкції проти Росії, про які заговорили США, дуже болісно вдарять у економіку країни-агресора, зазначають Патріоти України. «Ці три груп...