За обсягом інвестицій Львів уже наздогнав Київ, - The Financial Times

Західна Україна росла багато в чому завдяки кластеру з виробництва автомобільних деталей, який зараз переїжджає і в центральну Україну. Регіон залучив інвестиції в розмірі 500 млн євро від 20 компаній із Західної Європи, США і Японії.

Львів. Ілюстрація:Львівський портал

Західна Україна не страждає від нестачі інвесторів, в той час, як решта України щосили намагається залучити значні іноземні інвестиції. Про це йдеться в статті на Financial Times, передають Патріоти України за матеріалами сайту 24.

За трирічний період з січня 2011 року по січень 2014 року іноземні інвестори ввели в Україну 9,6 млрд євро у 259 проектів, створивши майже 35 000 робочих місць.

Основним бенефіціаром був Київ, на який припадає 34% проектів і близько 7 тисяч робочих місць. Для порівняння - у Львові було запущено 7% проектів і створено 1054 нових робочих місця.

Упевненості стало більше, коли був запущений процес європейської інтеграції. Але він був скасований, коли в кінці листопада 2013 року Янукович відмовився від підписання угоди про асоціацію з ЄС на користь більш тісних економічних зв'язків з Москвою і отримання російського кредиту. Це призвело до масових вуличних протестів, загибелі десятків людей і втечі Януковича в Росію.

З тих пір європейських і американських інвесторів стримувала нестабільна ситуація в країні. У період з лютого 2014 року по липень 2017 року іноземні компанії інвестували всього 3,3 млрд євро в 136 проектів.

Цікаво, що карта проектів змінилася. На Львів тепер припадає 20 проектів і більше 2 800 нових робочих місць, на Київ - 54 проекти і 3 448 робочих місць.

Порівняння ще більш разюче, якщо подивитися на ситуацію в областях. У післяреволюційний період Київська область залучила іноземних інвестицій на 687 млн євро, Львівська – 658 млн євро, Одеська – 596 млн євро. За той же період у Львівській області створено 7 021 робоче місце, у Київській – всього 3 630.

"Західна Україна росла багато в чому завдяки кластеру з виробництва автомобільних деталей, який зараз переїжджає і в центральну Україну", – сказав Даніель Білак, директор Ukraine Investment Promotion Office, в кулуарах недавно проходила конференції YES (Ялтинська європейська стратегія). На конференції були присутні також Кондоліза Райс, Тоні Блер, Ньют Гінгріч, а також Стівен Хокінг (у вигляді голограми).

Білак сказав, що регіон залучив інвестиції в розмірі 500 млн євро від 20 компаній із Західної Європи, США і Японії, в яких працюють 40 тисяч осіб.

"Майже кожен автомобіль, виготовлений в Німеччині, збирається з деталей, вироблених в Україні на заводах таких постачальників, як Sumitomo, Fujikura і Leoni", – говорить він.

Економічне середовище Львова сприяє інвестиціям, вважає Білак.

"Пан Садовий створив дуже позитивну атмосферу у Львові, особливо з боку сервісних служб. Це дуже привабливе місто, і тепер у нього є власні бренди пива, шоколаду і кави, з культурою кафе, що нагадує Краків".

На пивоварних заводах Carlsberg в Україні працює 1500 осіб, з яких 400 - у Львові. Кожне робоче місце на пивоварні створює 15 робочих місць в суміжних галузях, таких як транспорт і сільське господарство, стверджує Євген Шевченко, виконавчий директор Carlsberg Ukraine.

На його думку, регіон вже став жертвою свого власного успіху, багато з висококваліфікованих місцевих співробітників поїхали в Польщу, бо у червні українцям було надано безвізовий доступ до шенгенської зони Європи.

Партнери вважають, що російська халтура ремонту не підлягає: На МКС відсік модуля "Зірка" збираються ізолювати назавжди - NASA

вівторок, 18 січень 2022, 22:20

Через російський модуль на МКС регулярно відбувається витік повітря. При цьому у Роскосмосі запевняють, що витік повітря буде усунено після доставки спеціальних засобів. Тому занепокоєння партнерів із NASA не обґрунтоване. На Міжнародній космічній стан...

Ціни на нафту сягнули найвищої позначки з жовтня 2014 року

вівторок, 18 січень 2022, 22:05

На ціни вплинув удар безпілотників по території Об'єднаних Арабських Еміратів, внаслідок якого загинули люди. Влада ОАЕ звинуватила в атаці єменських повстанців-хуситів. У результаті атаки стався вибух, який завдав збитків трьом нафтовим цистернам в Аб...