На ДП «Антонов» тривають роботи з імпортозаміщення російських комплектуючих на пасажирському літаку Ан-48/158. До кінця 2019-го року очікується комплектація західною авіонікою та обладнанням першого літака. Про це розповів в інтерв’ю журналістам віце-президент з виробництва ДП «Антонов» Віталій Читак, передають Патріоти України.
«Зараз нам потрібно привести модернізацію борту 158-ї машини «01-02». Ми сподіваємося, до кінця року літак, принаймні в основній частині, буде скомплектований західною авіонікою», – пояснив Віталій Читак.
Льотні та сертифікаційні випробування модернізованого Ан-158 мають початися у наступному році.
«У 2020 році почнуться льотні та сертифікаційні випробування. Паралельно будуть збиратися з цією авіонікою й серійні борти наші. За висновком про сертифікацію даного типу літака буде прийняте рішення (про серійне виробництво)», – зазначив він.
Авіоніка російського виробництва на Ан-158 буде замінена на канадські аналоги виробництва компанії Esterline, яка зокрема постачає обладнання на винищувачі п’ятого покоління F-35.
Також будуть замінені шасі, системи дистанційного управління, система управління механізації крила. Повідомляється, що деякі частини та компоненти конструкції літака, що раніше виготовлялися за кооперацією з Росією, наприклад рампа, пілони, частини мотогондоли двигуна, номенклатура механізації крила, елерони та закрилки, будуть виготовляти в Києві на державному підприємстві «Антонова». Наразі вже опановується їх виробництво.
У «Антонові» зазначають, що сертифікаційні роботи не повинні зайняти багато часу, тому що західна авіоніка вже має сертифікацію й мова йде лише про перевірку сумісності західних та вітчизняних систем.
Варто додати, що у ДП «Антонов» частково готові майже десяток машин Ан-148/158. При цьому на ці літаки вже є замовлення.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...