
Березневу переплату 34% за імпортний газ компенсуватимуть не українці, а російська компанія "Газпром". Про це сказав головний комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко, повідомляють Патріоти України.
"Завдяки тому, що українці відгукнулися на заклик "прикрути" і зменшили споживання, нам не довелося відбирати газ з транзитних потоків. Ми показали Європі, що Україна - надійний транзитер, а Росія - ненадійний постачальник газу. Це важливо з огляду на те, що Європа має знайти в собі сили відмовитися від Північного Потоку 2", - сказав Вітренко.
Тож він наголосив, що "Газпром" зобов'язаний сплатити Україні компенсацію за невиконання контрактних зобов’язань щодо поставки газу у березні. Про це його вже офіційно попередили. За оперативними даними, середньозважена ціна газу від європейських постачальників у березні цього року перевищила ціну газу від Газпрому на 33,9%. Вся ця переплата буде виставлена "Газпрому" для компенсації.
Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російський "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" 4,63 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. 2 березня "Газпром" заявив про термінове розірвання контрактів з українським "Нафтогазом".
4 березня президент Петро Порошенко заявив, що проблему з газом вдалось стабілізувати, адже різко збільшилось постачання газу з Євросоюзу.
Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...
Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...