Економічна ситуація в Україні продовжує бути важкою, на тлі війни і перманентної політичної кризи матеріальне питання продовжує бути одним з найбільш болючих. Наскільки відрізняються доходи українців по регіонах і сферах діяльності, а також як ці цифри співвідносяться з доходами громадян інших країн Європи, розглядається в матеріалі Апострофа про зарплати, інформують Патріоти України.
Фінансовий стан українців потроху почав відновлюватися після девальвації гривні і стрімкого зростання цін в 2014-2015 роках. У квітні другий місяць поспіль реальна зарплата українців зростає - на 7,6% в порівнянні з таким же місяцем минулого року. Але середня номінальна зарплата в порівнянні з березнем цього року скоротилася на 25 грн - до 4895 грн, повідомила Державна служба статистики.
При цьому рік тому в квітні середня зарплата становила 3998 грн. Але далеко не у всіх регіонах українці можуть розраховувати на оклади до 4 тис грн. Західні області країни через відсутність великих промислових підприємств все ще залишаються аутсайдерами за рівнем оплати праці. Але, з іншого боку, в східних регіонах у бізнесу накопичилося найбільше боргів перед своїми працівниками.
Де зарплати ростуть швидше за все. За останній рік кращу динаміку зростання зарплат Держстат зафіксував в компаніях, що займаються виробництвом комп'ютерів, електронної та оптичної продукції. У цій сфері діяльності за рік номінальна зарплата зросла відразу на 56,2%, склавши до 1 травня в середньому трохи більше 6,3 тис. грн.
В цілому по промисловості середня зарплата за підсумками квітня перевищила 5,6 тис. грн. Найбільше середній оклад на сьогоднішній день серед промислових підприємств пропонують фармацевтичні компанії - 10,2 тис. грн. Найменші, згідно з офіційною статистикою, платять на підприємствах, які зайняті виробництвом одягу і взуття, - 3,5 тис. грн.
Єдина сфера діяльності, де за останній рік номінальна зарплата практично не зросла, - виробництво коксу та продуктів нафтопереробки. На підприємствах цієї галузі платять в середньому 6,534 тис. грн, що всього на 0,3% більше, ніж в квітні 2015 року.
В яких галузях найвищі зарплати. Поза промисловістю лідером за рівнем зарплат, як і раніше, залишається авіація - в середньому 20,8 тис. грн на місяць. Але кращу динаміку номінального зростання за останні дванадцять місяців показали зовсім інші галузі - державне управління та оборона (+ 36,3%), а також будівництво (+ 34,3%). У цих сферах діяльності середня зарплата становить 5,3 тис. грн і 4,4 тис. грн відповідно.
За яку роботу в Україні платять дуже мало. Найменший середній оклад у сфері поштової і кур'єрської діяльності - 2,7 тис. грн. Трохи більше платять в охороні здоров'я та освіті - 3,09 тис. грн і 3,3 тис. грн відповідно.
У яких куточках країни найщедріші роботодавці. У регіональному розрізі ситуація з зарплатами помітно відрізняється. У Києві середній оклад - найбільший по країні - 8,2 тис. грн, а в Тернопільській області - найменший - 3,4 тис. грн. При цьому в Київській області середня зарплата становить менше 5 тис. грн.
Кращу динаміку зростання зарплат показали роботодавці Херсонської області - 29% за рік. Однак в цьому регіоні на сьогоднішній день середня зарплата становить всього 3,6 тис. грн. Найповільніше зарплати росли в Миколаївській області - 18,4% за 12 місяців.
В яких галузях найбільші борги по зарплатах. На 1 травня заборгованість бізнесу перед співробітниками склала трохи більше 1,8 млрд грн. Це майже стільки ж, скільки було до початку 2016 року. Левова частка - майже 71% боргу - припадає на промисловий сектор. Причому більше половини заборгованості накопичили підприємства з трьох областей - Луганської, Донецької та Харківської.
Найбільші борги сформували вугільні підприємства - 423,7 млн грн. Правда, з початку року борги перед шахтарями скоротилися майже на 20,5%. На другому місці за боргами серед промисловців стоять підприємства з виробництва транспортних засобів - 281,7 млн грн.
Хоча торгівельна війна з КНР, котру розпочав Трамп, наразі для її ініціатора проходить не дуже, все таки певні здобутки таки є. Apple Inc. планує перенести в Індію виробництво всіх iPhone для ринку США вже наступного року на тлі розпочатої Вашингтоном ...
Шахраї, щоб заволодіти грошима громадян або отримати доступ до їхніх персональних даних, використовують різні «чутливі теми» для людей, в тому числі й тему війни, передають Патріоти України. Зокрема, власникам карток «ПриватБанку» аферисти повідомляють...