Затягнути паски: Які податкові "сюрпризи" чекають українців у 2019-му році

Українці в наступному році більше заплатять за дорогі авто і великі квартири. Крім того, збільшиться і мінімальна ставка єдиного соцвнеску (ЄСВ), повідомляють Патріоти України.

Головні нововведення

"Зайва" площа. Податок за нерухомість сплачується за минулий рік. У 2019 році українці заплатять за 2018-й. Його максимальна ставка — 1,5% мінімальної зарплати. Відповідно, за поточний рік треба платити 55,8 грн за квадрат (3723 × 1,5%), а за наступний рік – 62,6 грн (4173 × 1,5%).

Зазначимо, платити податок на нерухомість потрібно власникам квартиру площею від 60 квадратів і вдома – від 120. При цьому за рішенням місцевої влади ставку податку можуть знизити, а "поріг" по площі – збільшити.

Транспортний податок. 25 тис. грн повинні заплатити власники авто, яке старше п'яти років і при цьому за станом на 2019 рік оцінюється від 1,5 млн грн (в 2018-м – 1,3 млн). Вартість автомобіля залежно від марки та інших характеристик визначає Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

ЄСВ. Мінімальний соціальний внесок з заробітної плати збільшиться в 2019-м з 819 до 918 грн. Мінімальний внесок можуть платити фізособи-підприємці, фермери, українці, які заробляють самостійно надаючи послуги (наприклад, адвокати). Загальна ставка ЄСВ не змінюється – 22%. Розглядається можливість збільшити максимальну зарплату, з якої сплачують внесок (зараз – 15 мінімалок), проте остаточне рішення на даний момент не приємно.

Податок на стипендії та страхові виплати. В цьому році оподатковуються тільки ті стипендії, розмір яких складається від 2470 грн. У 2019 році розмір збільшать до 2690 грн. Водночас податок на страхові виплати з-за кордону (на даний момент складає 18%) зовсім скасують.

Збільшать штрафи для роботодавців. Штрафи прив'язані до розміру мінімалки. Відповідно, після їх зростання більше доведеться платити за порушення Кодексу законів про працю. Наприклад, за кожного неоформленого співробітника в цьому році штраф становить 111 тис. 690 грн, а в наступному році він збільшиться до 125 тис. 190 грн.

Якщо не оплачувати додаткову роботу: ввечері, на вихідних, роботодавець в цьому році ризикує заплатити штраф в розмірі 32 тис. 230 грн, а в 2019-м – 41 тис. 730 грн. За затримку заробітної плати в цьому році передбачено покарання у розмірі 11 тис. 169 грн, а в наступному – 12 тис. 519 грн.

Що ще зміниться: податок на подарунки і прожитковий мінімум

Українці, які виграли в лотереї, отримали приз на будь-яких змаганнях або подарунок, зобов'язані за законом заплатити з нього податок в розмірі 18% (прибутковий) і військовий збір (1,5%). Не обкладаються призи та подарунки, сума яких не перевищує 25% мінімалки.

Але при цьому, якщо в 2018-му податок стягували зі всієї вартості, а не тільки тієї частини, яка перевищує 25% мінімальної зарплати, то в 2019-му податок потрібно буде платити тільки з різниці між вартістю подарунка і 25% мінімалки. Наприклад, чверть мінімальної зарплати станом на наступний рік складе 1043,2 грн. Якщо подарунок коштує тисячу сорок три грн, платити податок не потрібно, якщо ж вартість подарунка 1543,2 грн, то податок буде стягуватися тільки з 500 грн.

Ще одне приємне нововведення: підвищення в два етапи всіх соціальних стандартів. Це призведе до підвищення мінімальних пенсій, виплат, допомог і т.д. Ознайомитися з прожитковим мінімумом для різних категорій населення можна в таблиці.

До речі, більшість податків в Україні залишаються незмінними. Ставки та умови виплати не змінюють, але при цьому суми відрахувань будуть рости. І головна причина – підвищення мінімальної заробітної плати, до якої прив'язаний цілий ряд виплат.

Джерело: Обозреватель

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...