Жити по-новому: Українців чекає новий тарифний удар вже у квітні

Тарифи на газ, гарячу воду та опалення можуть вирости ще на 20%.

Ілюстрація: zhzh.info

Уже в середині весни український уряд перегляне тарифи на газ, а слідом за цим можуть вирости тарифи на гарячу воду і опалення, повідомляють Патріоти України.

Згідно з чинною постановою уряду, ціни на газ повинні переглядатися два рази в рік. Таким чином, черговий перегляд тарифів запланований на квітень 2018 року.

Якщо врахувати те, що ціни на європейському газовому хабі ростуть (а українські тарифи формуються саме на основі імпортного газу), а гривня постійно девальвує, то уникнути зростання тарифів просто не реально.

Варто також нагадати, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягав на зростанні тарифів на газ ще в жовтні 2017 року. Однак тоді в українському Кабміні пообіцяли не підвищувати вартість комунальних послуг в цьому опалювальному сезоні.

Відзначимо також, що тариф на газ встановлює Кабінет міністрів України, а от всі інші ціни визначає Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).

Її голова Дмитро Вовк недавно заявив, що в процесі ринкового формування тарифу на газ сталася "затримка", тому що чинна ціна вже застаріла.

Швидше за все, після того, як Кабмін перегляне тариф на газ в квітні, постачальники тепла і гарячої води звернуться до НКРЕКУ з вимогою підвищити їх тарифи теж. Тому пропорційно газу можуть подорожчати теплопостачання та гаряча вода - як мінімум на 20%.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...