Зрада? Міненерго хоче погасити борги "ЛДНР" за електроенергію грошима із держбюджету

Відповідне положення прописане в законопроекті "Про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії", який було винесено на розгляд урядового комітету 15 березня.

Ілюстрація: ЖЖ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує погасити заборгованість за електроенергію споживачів перед підприємствами, що здійснюють постачання на території ОРДЛО, за рахунок коштів державного бюджету України, повідомляють Патріоти України з посиланням на Наші гроші.

Зокрема з липня 2019 року в Україні повинна запрацювати нова модель оптового ринку електроенергії, буде створено товарну біржу та ліквідовано ДП "Енергоринок".

Дебіторська заборгованість ДП "Енергоринок" зараз складає 29,8 млрд гривень, а кредиторська - 28,1 млрд гривень. В зв’язку з цим Міненерго запропонувало шляхи для ліквідації заборгованості. Один із них - погашення заборгованості споживачів з окупованих територій за рахунок коштів державного бюджету.

В поданих до законопроекту документах Міненерго не вказує суму заборгованості споживачів електроенергії в ОРДЛО. Підтвердження заборгованості буде здійснювати міжвідомча комісія, яку створить Кабмін. Також запропоновано списати заборгованість ДП "Енергоринок" перед постачальниками електроенергії в ОРДЛО.

В Міненерго також вказують, що вугледобувні підприємства на початок року заборгували 11,34 млрд гривень. Ці борги також запропоновано виплатити коштами держбюджету, а частину їх списати.

Також заплановано, що учасники процедури погашення заборгованості замінять між собою кредиторські та дебіторські зобов’язання ДП "Енергоринок" і будуть погашати їх протягом п’яти років за рахунок цільової надбавки, передбаченої НКРЕКП у тарифах на розподіл електричної енергії.

США можуть тимчасово скасувати санкції проти Білорусі в обмін на транзит українського зерна , - WSJ

п’ятниця, 20 травень 2022, 8:39

США розглядають можливість шестимісячного скасування санкцій проти Білорусі, зокрема проти галузі виробництва калійних добрив в обмін на транзит українського зерна. Про це повідомляє Wall Street Journal, передають Патріоти України. За даними видання, о...

У Байдена надумали, як урізати доходи Росії від нафти без ембарго ЄС, - NYT

п’ятниця, 20 травень 2022, 7:10

Поки в ЄС не можуть домовитися про нафтове ембарго, влада США розробляє заходи, які допоможуть скоротити доходи Росії від експорту нафти. Зокрема, пропонуються санкції проти покупців нафти РФ. План опрацьовують в адміністрації президента США Джо Байден...