"А русскій мір відходить в історію. Якби ж він забрав з собою й усю ту погань, яка відкрито чи приховано тягне нас до Москви", - Чорновіл

Тарас Чорновіл про автокефалію і майбутні зміни.

Тарас Чорновіл. Фото: facebook

"Усе. Звершилося. Цей акт дуже значимий для українського православ'я, але не це головне...", так пише про надання автокефалії українській церкві Тарас Чорновіл на своїй сторінці у Фейсбук. Патріоти України пропонують повний текст поста відомого політика.

Анексія Київської митрополії Москвою визнано незаконною. Жодного юридичного чи канонічного впливу на Україну московська церква більше не має. Україна від нині належить до впливів Константинопольського Патріархату, доки не буде створено нову помісну церкву в Україні, якій і буде передано томос, після чого й настане повноцінна автокефалія.

Анафеми Філарету й Макарію, винесені собором РПЦ, визнані недійсними. УПЦ-КП та УАПЦ віднині є канонічними й можуть проводити повноцінні переговори про підготовку об'єднавчого Собору та створення нової вже автокефальної церкви.

Рішення про автокефалію українського православ'я вже оголошене. Надана вона буде новій церкві відразу після її формування на основі об'єднання УПЦ-КП, УАПЦ та тих єпархій УПЦ (поки що ще так називається, але вже не надовго), які покинуть московську церкву та увійдуть до нової української Церкви.

Усе. Звершилося. Цей акт дуже значимий для українського православ'я, але не це головне. Наприклад, я греко-католик. У релігійному плані мене мало турбують взаємовідносини православних церков. Але для країни, суспільства й геополітичної ситуації це видатна подія. Сьогодні в Україні "русскій мір" поза законом і поза церквою. Це лише маргінальна течія демонізму, мракобісся та розкольництва. Це кінець амбіцій Москви як "третього Риму" та початок занепаду московії й повернення її до своєї природньої ролі Моссковского княжества.

Деякі процеси відбудуться дуже швидко - формування нової церкви та вручення їй томоса. Ще якісь повільнішими й конфліктними - витіснення русского міра з України та процедура позбавлення російських парафій і єпархій, які збережуться в Україні, права на назву УПЦ й перейменуваннят на іноземні підрозділи РПЦ. Деякі будуть дуже повільними й складними - занепад і втрата впливів Московії, яка побудована на отруйному симбіозі цареславія й московської попівщини. Але все це відбудеться.

Тому нині це свято для українських православних і видатний день для всіх українців незалежно від їхньої релігії й конфесії. Колись у 2000 році делегація до Вселенського Патріарха Варфоломія, членом якої я мав честь бути, починала цей процес. Але ми тоді дуже слабо вірили, що за нашого життя це буде реалізовано. Порошенко зробив нереальне. Тільки сліпі недовірки чи відверті вороги своєї країни можуть це заперечувати. Він уже увійшов до історії. А русскій мір відходить в історію. Якби ж він забрав зі собою й усю ту погань, яка відкрито чи приховано тягне нас до Москви.

"Багатопросторові операції": Генштаб ЗСУ повністю переграє Генштаб РФ, - Годжес (відео)

середа, 4 жовтень 2023, 18:55

Військове командування України виявилося на голову вищим за російське, оскільки РФ зосереджена на протидії українським сухопутним операціям в той час, коли Україна проводить так звані "багатопросторові операції". Про це заявив колишній командувач війсь...

"Не так просто, як показують у телевізорі": Учасники штурму розповіли, якою ціною звільняли Кліщіївку, та показали кадри реальних боїв

середа, 4 жовтень 2023, 18:53

Українські військові, учасники боїв за населений пункт Кліщіївка на Донеччині розповіли, якою ціною досягли звільнення селища. Бійці наголосили, що все було "не так просто, як показують у телевізорі". Про це йдеться в сюжеті "Радіо Свобода", в якому по...