Агент Famish: Посла РФ у Великобританії свого часу вислали зі США за підозрою в роботі на спецслужби СРСР

Двоє британських парламентаріїв надіслали лист у МЗС Сполученого Королівства з вимогою з'ясувати, як Яковенку дозволили обійняти посаду посла РФ у Лондоні.

Олександр Яковенко. Фото: ЕРА.

Посол Росії в Лондоні Олександр Яковенко був агентом радянських спецслужб, коли працював у радянському постпредставництві при ООН, у 1986 році американська влада вислала його разом з іншими радянськими дипломатами під час операції під кодовою назвою Famish. Про це 2 березня написала газета The Mail on Sunday, передають Патріоти України.

Як стверджують джерела видання, американці не сумнівалися, що молодий третій секретар радянської місії в ООН пов'язаний із ГРУ або КДБ, тому вислали його в першій групі із 24 дипломатів, які, за даними адміністрації Рональда Рейгана, становили загрозу національній безпеці США.

У 2011 році Яковенка призначили послом Росії у Великобританії. На період його каденції припало кілька випадків загибелі людей, які ЗМІ пов'язували з діяльністю спецслужб РФ. Серед них – смерть російського політика і бізнесмена Бориса Березовського, пише видання.

Два депутати Палати громад британського парламенту – Боб Сілі (Консервативна партія) і Ян Остін (незалежний) – вимагали від міністра закордонних справ Сполученого Королівства Джеремі Ганта пояснити, чи знала влада про ймовірну роботу Яковенка під прикриттям у США.

Хіти тижня. Спустошити "кишеню" Путіна на мільярди: У Раді підготували цікаве рішення щодо агресії на Донбасі та анексії Криму

субота, 22 лютий 2020, 4:00

В Україні планується створити єдине Нацагентство, що проаналізує всю шкоду, пов'язану з агресією – втрати через біженців та переселенців, втрати підприємців, у яких забрали власність, екологічний збиток і багато іншого. Росія повинна заплатити мільярди...

Доки поляки не визнають своїх історичних злочинів, ситуація виглядає як свинство, - директор Інституту нацпам'яті (відео)

п’ятниця, 21 лютий 2020, 23:42

Треба визнати, що українці вдавалися до жорстоких дій проти поляків, але це була реакція на політику польської влади. Маємо історичний конфлікт із Польщею навколо Волинської трагедії. Але можемо знайти консенсус. Про це в інтерв'ю говорить директор Інс...