Агент Famish: Посла РФ у Великобританії свого часу вислали зі США за підозрою в роботі на спецслужби СРСР

Двоє британських парламентаріїв надіслали лист у МЗС Сполученого Королівства з вимогою з'ясувати, як Яковенку дозволили обійняти посаду посла РФ у Лондоні.

Олександр Яковенко. Фото: ЕРА.

Посол Росії в Лондоні Олександр Яковенко був агентом радянських спецслужб, коли працював у радянському постпредставництві при ООН, у 1986 році американська влада вислала його разом з іншими радянськими дипломатами під час операції під кодовою назвою Famish. Про це 2 березня написала газета The Mail on Sunday, передають Патріоти України.

Як стверджують джерела видання, американці не сумнівалися, що молодий третій секретар радянської місії в ООН пов'язаний із ГРУ або КДБ, тому вислали його в першій групі із 24 дипломатів, які, за даними адміністрації Рональда Рейгана, становили загрозу національній безпеці США.

У 2011 році Яковенка призначили послом Росії у Великобританії. На період його каденції припало кілька випадків загибелі людей, які ЗМІ пов'язували з діяльністю спецслужб РФ. Серед них – смерть російського політика і бізнесмена Бориса Березовського, пише видання.

Два депутати Палати громад британського парламенту – Боб Сілі (Консервативна партія) і Ян Остін (незалежний) – вимагали від міністра закордонних справ Сполученого Королівства Джеремі Ганта пояснити, чи знала влада про ймовірну роботу Яковенка під прикриттям у США.

"Призначають коханок": Фейгін розповів, чому Поклонській у Росії не дають "впасти до кінця"

понеділок, 18 жовтень 2021, 18:25

Так звана "прокурорка" Криму Наталія Поклонська, яка у 2014 році допомагала окупантам захоплювати півострів, нібито перебуває в "матримоніальних стосунках" з одним із високопоставлених чиновників Росії. І саме тому вона досі "не впала до кінця". Таку т...

Резонанс тижня. Законна дружина такого не стерпіла. На прощання з Антоном Поляковим прийшла його коханка, виник скандал (фото)

понеділок, 18 жовтень 2021, 17:00

Попрощатися з депутатом Антоном Поляковим, який помер у Києві 8 жовтня при загадкових обставинах, прийшла його колишня співмешканка нардеп Ганна Скороход. Про це пише PavovskyNews, зазначають Патріоти України. На церемонії у Чернігівській філармонії бу...