Агент Famish: Посла РФ у Великобританії свого часу вислали зі США за підозрою в роботі на спецслужби СРСР

Двоє британських парламентаріїв надіслали лист у МЗС Сполученого Королівства з вимогою з'ясувати, як Яковенку дозволили обійняти посаду посла РФ у Лондоні.

Олександр Яковенко. Фото: ЕРА.

Посол Росії в Лондоні Олександр Яковенко був агентом радянських спецслужб, коли працював у радянському постпредставництві при ООН, у 1986 році американська влада вислала його разом з іншими радянськими дипломатами під час операції під кодовою назвою Famish. Про це 2 березня написала газета The Mail on Sunday, передають Патріоти України.

Як стверджують джерела видання, американці не сумнівалися, що молодий третій секретар радянської місії в ООН пов'язаний із ГРУ або КДБ, тому вислали його в першій групі із 24 дипломатів, які, за даними адміністрації Рональда Рейгана, становили загрозу національній безпеці США.

У 2011 році Яковенка призначили послом Росії у Великобританії. На період його каденції припало кілька випадків загибелі людей, які ЗМІ пов'язували з діяльністю спецслужб РФ. Серед них – смерть російського політика і бізнесмена Бориса Березовського, пише видання.

Два депутати Палати громад британського парламенту – Боб Сілі (Консервативна партія) і Ян Остін (незалежний) – вимагали від міністра закордонних справ Сполученого Королівства Джеремі Ганта пояснити, чи знала влада про ймовірну роботу Яковенка під прикриттям у США.

Забудовник, якого рекламував Зе-президент, ставить "палки в колеса" його "великому будівництву" - ЗМІ

середа, 1 квітень 2020, 19:43

Це вже не перший випадок саботування програми Зеленського "Велике будівництво". Новий корпус дитячої лікарні "Охматдит" не можуть ввести в експлуатацію, а недобудований міст в Запоріжжі не можуть почати будувати через схеми в ліквідованій ДАБІ, які кур...

Колеги прийшли на допомогу Леросу: Нардепи "Слуги народу" написали заяву на Єрмака в ДБР, ОГП, СБУ, САП і МВС

середа, 1 квітень 2020, 19:29

Якщо "сірий кардинал" Зеленського сподівався заявою на свого кривдника в СБУ та ДБР погасити скандал, то розрахунок явно виявився невдалим. Скандал тільки посилюється. Успішна контратака голови ОПУ, з допитами співробітниками СБУ нардепа Лероса стикнул...