Агент Famish: Посла РФ у Великобританії свого часу вислали зі США за підозрою в роботі на спецслужби СРСР

Двоє британських парламентаріїв надіслали лист у МЗС Сполученого Королівства з вимогою з'ясувати, як Яковенку дозволили обійняти посаду посла РФ у Лондоні.

Олександр Яковенко. Фото: ЕРА.

Посол Росії в Лондоні Олександр Яковенко був агентом радянських спецслужб, коли працював у радянському постпредставництві при ООН, у 1986 році американська влада вислала його разом з іншими радянськими дипломатами під час операції під кодовою назвою Famish. Про це 2 березня написала газета The Mail on Sunday, передають Патріоти України.

Як стверджують джерела видання, американці не сумнівалися, що молодий третій секретар радянської місії в ООН пов'язаний із ГРУ або КДБ, тому вислали його в першій групі із 24 дипломатів, які, за даними адміністрації Рональда Рейгана, становили загрозу національній безпеці США.

У 2011 році Яковенка призначили послом Росії у Великобританії. На період його каденції припало кілька випадків загибелі людей, які ЗМІ пов'язували з діяльністю спецслужб РФ. Серед них – смерть російського політика і бізнесмена Бориса Березовського, пише видання.

Два депутати Палати громад британського парламенту – Боб Сілі (Консервативна партія) і Ян Остін (незалежний) – вимагали від міністра закордонних справ Сполученого Королівства Джеремі Ганта пояснити, чи знала влада про ймовірну роботу Яковенка під прикриттям у США.

"Намагаються лізти": У ЗСУ розповіли про плани армії РФ щодо Куп'янська

п’ятниця, 26 червень 2026, 7:36

Російські підрозділи не припинили спроб наблизитися до Куп’янська Харківської області та продовжують атаки з північного напрямку. Окупанти прагнуть звузити українські позиції на східному березі річки Оскіл, але просування залишається безуспішним. Також...

На концерті Кобзона тримається аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 26 червня

п’ятниця, 26 червень 2026, 7:09

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 26.06.26 орієнтовно склали: