Окремі американські посадовці висловлюють свої критичні погляди щодо миротворчих сил в Україні, наголошуючи, що зазвичай такі місії лише заморожують конфлікт, повідомляють Патріоти України.
Зокрема, Майкл МакФол розповів, що миротворчі сили, розміщені на Кіпрі ще у 1964 році, досі там, а укладення мирної угоди, яка б об'єднала окуповану Туреччиною північ острова з рештою країни, лишається туманною. «Поясніть, чим в цьому конкретному випадку фактори відрізняються, щоб це не призвело до сценарію на зразок перманентного поділу, як на Кіпрі?» - запитує екс-посол США в Росії, тим самим показуючи свою необізнаність з джерелами походження конфліктів на Кіпрі та в Україні. І продовжує, що план з миротворцями спрацює лише в тому випадку, якщо російський президент захоче позбутися західних санкцій.
«Миротворчі місії міжнародної організації зазвичай заморожують поділ, а не вирішують його», - заявив Джон Болтон, колишній представник США в ООН. Колишні та чинні американські дипломати висловлюють думку про те, що мир на Сході України настане лише тоді, коли Путін захоче позбавитися санкцій. Наголошують на тому, що найсприятливішим для переговорів буде період між завершенням російських президентських виборів і початком чемпіонату світу з футболу, який має цього року відбутися в РФ. Українські дипломати та їх західні союзники мають свій погляд на розташування та завдання миротворчих сил в Україні.
Контингент повинен розташовуватися не на межі протистояння, а по всій території конфлікту і контролювати всі окуповані території. Візьме під контроль угруповання бойовиків, склади техніки та гарантуватиме безпеку загалом, а не лише місії ОБСЄ. Лише за таких умов миротворча місія дасть позитивний результат, а не призведе до замороження конфлікту.Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських.
Росія заперечує такий проект, тому що це ліквідувало б її вплив на окупованій території та підтримує лише можливість розташування миротворців на лінії зіткнення.
При цьому держсекретар США запевнив, що українці вже показали свою готовність до припинення вогню і створення простору для переговорів. США знатимуть уже за тижні, а не місяці, чи готова Росія завершити війну в Україні. Про це заявив державний секретар...
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...