Розміщення американських ракет і баз у Польщі й інших східноєвропейських країнах перетворює дані території у військовий плацдарм і ставить жителів цих держав під приціл. "Будь-яка з них стає потенційною ядерною пустелею", заявив російський військовий експерт Владислав Шуригін, повідомляють Патріоти України.
"Будь-яка східноєвропейська держава, яка розміщує такі ракети, стирає себе з карти світу. І політики, які наполегливо запрошують американських військових, потенційно підставляють своє населення під атомний дощ. У такій ситуації мирні жителі цих країн — це вже навіть не заручники. Це заручники, яких почали розстрілювати", — вважає він.
Згідно з заявою Шуригіна, нині глибина "смуги війни", яку відраховують від кордонів Калінінградської області, становить 500 кілометрів (дальність дії комплексів "Іскандер"), і "заручниками в цьому випадку стають лише щасливі прибалти, нездатні думати на два кроки вперед". Росіянин впевнений, що "в американців зберігатиметься дуже серйозна спокуса вирішувати свої глобальні задачі за рахунок Європи, наприклад, нанести з її території масований ядерний удар ракетами середньої і малої дальності".
Як відомо, Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) підписаний між Радянським Союзом і США в 1987 році. Угода забороняє учасникам виробляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 кілометрів) і малої (від 500 до 1000 кілометрів) дальності, а також зобов'язує сторони ліквідувати відповідні пускові установки.
Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...
Війська країни-агресора Росії вночі проти пʼятниці, 22 листопада, використали для удару по Сумах шахед, споряджений шрапнеллю. Аналітики Defense Express вважають, що йдеться про термобаричний боєприпас комбінованої дії, до якого росіяни додали 2300 ста...