Автокефалія: Вселенський патріархат послав обнадійливий сигнал Україні

Член Священного Синоду Вселенського патріархату поставив Московію на місце.

Член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату митрополит Елпідофор в інтерв'ю російському виданню назвав парадоксальним і викривленим твердження про те, що церква в Москві є матір'ю Української церкви. А уточнив, що якраз навпаки – московська церква є дочкою української церкви, повідомляють Патріоти України.

Російський журналіст при цьому прокоментував, - «України не було під час хрещення Київської Русі», на що митрополит відповів, що це не важливо, оскільки географічно це та ж сама територія. «Можливо, називалася по-іншому, але ми говоримо про ті самі землі, принаймні про ті ж географічні території. Так, матір'ю для української церкви є Константинопольська церква, а матір’ю московської церкви – Українська», - зауважив Елпідофор.

Окрім того, митрополит акцентував, що надавати автокефалію може виключно Константинопольський Синод і Вселенський Патріарх. «Рішення про надання автокефалії належить виключно Вселенському Патріарху і Синоду Константинопольському, як це відбувалося з усіма патріархатами. Патріархати Росії, Румунії, Болгарії, Сербії, Грузії, всі ці церкви прийняли власну автокефалію і патріархальний статус від ВП, не було підписів інших церков, не було ніякого спільного прийняття рішень», - розповів він.

Нагадаємо, що 19 квітня 2018 року депутати Українського Парламенту підтримали своїм голосуванням звернення до патріарха Константинополя Варфоломія про надання українській церкві статусу автокефалії. На початку травня в УПЦ КП заявляли, що Московський патріархат активно перешкоджає створенню автокефальної української церкви. В останні тижні київський патріарх Філарет вже робив заяви з приводу автокефалії. 22 квітня президент Порошенко говорив про те, що процедури по об'єднанню української церкви вже розпочаті.

Опублікував: Тетяна Ісічук

Хіти тижня. Українська армія має право стріляти на Донбасі: Волкер зробив гучну заяву

понеділок, 16 липень 2018, 9:00

Збройні сили України мають право відривати вогонь на власній території, водночас ненормальним є те, що Росія має своїх військових в іншій країні. Про це заявив спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер в інтерв'ю Bild, відповідаючи на запитання,...

Вбивали за гроші: З'явилося екслюзивне відео з "іхтамнєтами" із РФ

понеділок, 16 липень 2018, 8:25

У мережі з'явилося відео з російськими найманцями, які воювали в Нагірному Карабасі і були захоплені в полон військовослужбовцями Азербайджану. Запис опублікував на своїй сторінці в Facebook блогер Alex Vitauskas, повідомляють Патріоти України. На ньом...