Автокефалія: Вселенський патріархат послав обнадійливий сигнал Україні

Член Священного Синоду Вселенського патріархату поставив Московію на місце.

Член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату митрополит Елпідофор в інтерв'ю російському виданню назвав парадоксальним і викривленим твердження про те, що церква в Москві є матір'ю Української церкви. А уточнив, що якраз навпаки – московська церква є дочкою української церкви, повідомляють Патріоти України.

Російський журналіст при цьому прокоментував, - «України не було під час хрещення Київської Русі», на що митрополит відповів, що це не важливо, оскільки географічно це та ж сама територія. «Можливо, називалася по-іншому, але ми говоримо про ті самі землі, принаймні про ті ж географічні території. Так, матір'ю для української церкви є Константинопольська церква, а матір’ю московської церкви – Українська», - зауважив Елпідофор.

Окрім того, митрополит акцентував, що надавати автокефалію може виключно Константинопольський Синод і Вселенський Патріарх. «Рішення про надання автокефалії належить виключно Вселенському Патріарху і Синоду Константинопольському, як це відбувалося з усіма патріархатами. Патріархати Росії, Румунії, Болгарії, Сербії, Грузії, всі ці церкви прийняли власну автокефалію і патріархальний статус від ВП, не було підписів інших церков, не було ніякого спільного прийняття рішень», - розповів він.

Нагадаємо, що 19 квітня 2018 року депутати Українського Парламенту підтримали своїм голосуванням звернення до патріарха Константинополя Варфоломія про надання українській церкві статусу автокефалії. На початку травня в УПЦ КП заявляли, що Московський патріархат активно перешкоджає створенню автокефальної української церкви. В останні тижні київський патріарх Філарет вже робив заяви з приводу автокефалії. 22 квітня президент Порошенко говорив про те, що процедури по об'єднанню української церкви вже розпочаті.

Опублікував: Тетяна Ісічук

На вежі ДАП знову майорітиме український прапор. Україна відбудує Донецький аеропорт, - Порошенко

неділя, 20 січень 2019, 12:11

Україна згадує героїв, котрі 242 доби тримали оборону на крихітному клаптику української землі проти кращих підрозділів російської армії. На території Міністерства оборони України пройшла церемонія, присвячена пам'яті загиблих захисників Донецького ае...

Хіти тижня. "Десятки лет россияне уничтожали все лучшее в Украине, и народ в том числе", - волонтер

неділя, 20 січень 2019, 12:00

Україна нанесла потужний удар у відповідь по російській окупаційній політиці... Про це у своєму блозі пише волонтер Наталія Юсупова, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "То, что в Украине наконец-то будет своя церковь - это, конечно, с...