"80К6Т - це експортна версія радару 79К6 "Пелікан". Це трикоординатна радіолокаційна станція (РЛС) кругового огляду, призначена для роботи в умовах наявності перешкод природного та навмисного типу", - пише Руслан Рудомський для depo.ua, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"Історія проекту
Розробка радіолокаційної станції 79К6 "Пелікан" розпочиналася "Іскрою" ще за часів СРСР. Згодом, в 1992-му році підприємство уклало з Міністерством оборони України договір про виготовлення "Пелікана", однак через притаманне для тих років недостатнє фінансування дослідно-конструкторська документація була розроблена лише 2000-го року, а дослідний зразок з'явився взагалі у 2006-му. Того ж року було проведено його державні випробування, а вже 2007-го цю РЛС прийняли на озброєння ЗСУ.
Менше з тим, вперше станція 79К6 була застосована восени 2016-го року на навчаннях "Рубіж-2016, де її перевіряли в умовах максимальних навантажень. Ну а фактична передача першої (і, наразі, єдиної - принаймні, іншої інформації немає) такої РЛС відбулась лише на початку 2017-го року. А в жовтні 2017-го року на виставці "Зброя та безпека-2017" була представлена нова модифікація цього радару - 3D оглядовий локатор 80К6Т.
Що собою представляє
Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.
В основу конструкції радару покладені твердотільні модулі, а головною особливістю його є цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти. Тобто, створюється 3D-модель. Раніше для цього потрібно було застосувати одразу два радари.
Однією з особливостей цього радару є висока середня потужність випромінюваного сигналу, що досягається за рахунок застосування сучасного багатопроменевого клістронного передавача. Таке значення в понад три рази перевершує значення середньої потужності сучасної транзисторної РЛС. Висока стабільність передавальної системи в поєднанні з високою частотою повторення зондувальних імпульсів дозволяють ефективно гасити пасивні перешкоди і виявляти цілі з малими радіальними швидкостями.
Завдяки цьому радару можна бачити всі повітряні об'єкти на відстані до 500 км, на всіх висотах – від 0 до більше 40 км. При цьому 3D оглядовий локатор 80К6Т може відслідковувати до 500 цілей одночасно. Завдяки великій зоні огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. А спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.
При цьому, ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.
Окрема увага приділена й мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій - вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків від ДП "Антонов", що входить до складу "Укроборонпрому". Ну а для розгортання 80К6Т необхідно всього 10-15 хвилин.
Замість висновку
Те, що ЗСУ останнім часом заполоняють нові винаходи та розробки вітчизняного виробництва – безумовно позитивна тенденція. Інша справа, що робиться це не так швидко, як всі ми того хотіли б Що ж стосується 3D оглядового локатора 80К6Т, то тут очевидно, що його використання повинно значно посилити протиповітряну складову українського захисту. А це найголовніше".
Голова фракції "Альтернативи для Німеччини" у земельному парламенті Баварії Катрін Ебнер-Штайнер заявила, що українських біженців потрібно негайно вислати з країни. За її словами, громадяни України повинні повернутися додому "вже зараз". Про це пише Sü...
Служба безпеки затримала у Києві високопосадовця, який причетний до фінансування війни РФ проти України. За матеріалами справи, ним виявився директор департаменту супроводження інформаційних систем одного з найбільших банків України. Про це повідомляє ...