"80К6Т - це експортна версія радару 79К6 "Пелікан". Це трикоординатна радіолокаційна станція (РЛС) кругового огляду, призначена для роботи в умовах наявності перешкод природного та навмисного типу", - пише Руслан Рудомський для depo.ua, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"Історія проекту
Розробка радіолокаційної станції 79К6 "Пелікан" розпочиналася "Іскрою" ще за часів СРСР. Згодом, в 1992-му році підприємство уклало з Міністерством оборони України договір про виготовлення "Пелікана", однак через притаманне для тих років недостатнє фінансування дослідно-конструкторська документація була розроблена лише 2000-го року, а дослідний зразок з'явився взагалі у 2006-му. Того ж року було проведено його державні випробування, а вже 2007-го цю РЛС прийняли на озброєння ЗСУ.
Менше з тим, вперше станція 79К6 була застосована восени 2016-го року на навчаннях "Рубіж-2016, де її перевіряли в умовах максимальних навантажень. Ну а фактична передача першої (і, наразі, єдиної - принаймні, іншої інформації немає) такої РЛС відбулась лише на початку 2017-го року. А в жовтні 2017-го року на виставці "Зброя та безпека-2017" була представлена нова модифікація цього радару - 3D оглядовий локатор 80К6Т.
Що собою представляє
Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.
В основу конструкції радару покладені твердотільні модулі, а головною особливістю його є цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти. Тобто, створюється 3D-модель. Раніше для цього потрібно було застосувати одразу два радари.
Однією з особливостей цього радару є висока середня потужність випромінюваного сигналу, що досягається за рахунок застосування сучасного багатопроменевого клістронного передавача. Таке значення в понад три рази перевершує значення середньої потужності сучасної транзисторної РЛС. Висока стабільність передавальної системи в поєднанні з високою частотою повторення зондувальних імпульсів дозволяють ефективно гасити пасивні перешкоди і виявляти цілі з малими радіальними швидкостями.
Завдяки цьому радару можна бачити всі повітряні об'єкти на відстані до 500 км, на всіх висотах – від 0 до більше 40 км. При цьому 3D оглядовий локатор 80К6Т може відслідковувати до 500 цілей одночасно. Завдяки великій зоні огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. А спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.
При цьому, ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.
Окрема увага приділена й мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій - вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків від ДП "Антонов", що входить до складу "Укроборонпрому". Ну а для розгортання 80К6Т необхідно всього 10-15 хвилин.
Замість висновку
Те, що ЗСУ останнім часом заполоняють нові винаходи та розробки вітчизняного виробництва – безумовно позитивна тенденція. Інша справа, що робиться це не так швидко, як всі ми того хотіли б Що ж стосується 3D оглядового локатора 80К6Т, то тут очевидно, що його використання повинно значно посилити протиповітряну складову українського захисту. А це найголовніше".
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...