​Бойові випробування треба думати відбудуться на російських окупантах: В Україні створили повнорозмірний безпілотний броньовик - Гройсман (відео)

Компанія "АвтоКрАЗ" і запорізька інжинірингова компанія "Інфоком Лтд" створили перший український безпілотний автомобіль. Заводські іспити позаду. Тепер їхне дітище чекає на держзамовлення і відправку у війська.

«Знайомтесь, безпілотній броньовік КрАЗ - є чим пишатися. Дякую розробник, це є Справжній приклад успішніх технологій. Прошу пошірюваті!», - написав голава уряду Володимир Гройсман в Twitter, зазначають Патріоти України.

"Трансформація України з сировинного придатку для інших в розвинуту державу-експортера конкурентноздатних продуктів та послуг - одне із важливих завдань нашого Уряду.

І ми маємо черговий український успіх - компанія «АвтоКрАЗ» та запорізька інжинірингова компанія «Інфоком Лтд» створили перший український безпілотний автомобіль. Це справжній приклад успішних технологій! Дякую команді розробників", - додав прем’єр у Фейсбук.

Як говориться в повідомленні компанії "АвтоКрАЗ", "розумний" вітчизняний автомобіль спецпризначення створений на базі армійського броньованого автомобіля КрАЗ-Спартан, машина готова поповнити ряди української військової техніки, все налагоджувально-випробувальні роботи по проекту "Безпілотний автомобіль КрАЗ" завершені.

Автомобіль оснащений комплексом спеціальних датчиків, завдяки яким він легко орієнтується в дорозі. Серед них є тепловізор із системою автоматичної цілевказівки і захоплення, передній і задній радари для виявлення перешкод, ємнісний датчик присутності людини в радіусі 18 метрів, відеокамера з охопленням 360˚ та далекомір.

КрАЗ-Спартан має систему Pilotdrive, тому він автоматично розпізнає ширину дороги та наявні на ній перешкоди. Сприйняття та аналіз даних спрацьовує за долі секунди. Управління безпілотним КрАЗ-Спартаном може здійснюватися за допомогою планшета, операторської станції та «розумної рукавички», яка фактично є комп’ютером із власним процесором та контролером бездротового зв’язку, що контролюється за допомогою рук.

Додатково авто оснащене програмно-апаратним комплексом «SmartDrive» і навчанням у реальному режимі часу «Teach-inDrive», в якому система запам'ятовує заданий маршрут. Координати проходження для занесення в базу передаються по GPS через супутник.

«Основна мета створення безпілотного броньованого автомобіля КрАЗ - допомога військовим в зоні бойових дій для мінімізації ризиків і збереження життя особового складу при виконанні різних тактичних завдань», – повідомляють в компанії.

Хіти тижня. Коломойський працює: Імпорт електроенергії з РФ і Білорусі потрібно відновити, - НКРЕКП

понеділок, 1 червень 2020, 10:00

Як при цьому Україна роками обходилась без такого "костиля" до появи лобіста Героса, як і моральність "торгівлі на крові" у некритичній для виживання енергетики царині регулятор не коментує. Нацкомісія з енергетики і тарифів (НКРЕКП) виступає за віднов...

Курсанти-льотчики здійснили перші польоти

понеділок, 1 червень 2020, 8:54

Курсанти-льотчики льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил виконали перший самостійний виліт на бойових літаках. Про це повідомляє пресцентр Харківського національного університету повітряних сил. На базі 299 бригади т...