У середу, 12 вересня, Європейський парламент підтримав запровадження проти Угорщини санкційної процедури за порушення цінностей Євросоюзу, повідомляють Патріоти України.
"Парламент запропонував країнам-членам ЄС визначити відповідно до ст. 7 Договору, чи ризикує Угорщина порушити основні цінності ЄС", - йдеться у повідомленні.
Запит пітримали 448 євродепутатів, 197 висловилися проти, ще 48 - утрималися. Це перший випадок, коли Європарламент закликав Раду ЄС виступити проти держави-члена, щоб запобігти системній загрозі основоположним цінностям Союзу. Ці цінності, закріплені у ст. 2 Договору ЄС і відображені у Статуті ЄС про основні права, включають повагу до демократії, рівності, верховенства права та прав людини.
Європарламентарі закликали країни ЄС розпочати процедуру, викладену в ст. 7 Договору ЄС, зазначивши, що, попри готовність угорської их влади обговорити законність будь-яких конкретних заходів, "залишається багато проблем ". Вони наголосили, що це є профілактичним етапом процедури, який передбачає діалог з відповідною країною та "спрямований на уникнення можливих санкцій".
Європарламент також нагадав, що приєднання Угорщини до ЄС "було добровільним актом, заснованим на суверенному рішенні з широким консенсусом у політичному спектрі", і наголосив, що будь-який угорський уряд зобов'язаний усунути ризик серйозного порушення цінностей ЄС.
Основні проблеми Угорщини стосуються:
Автор доповіді Джудіт Сарджентині наголосила, що "європейським лідерам потрібно взяти на відповідальність і припинити спостерігати, як в Угорщині знищується правопорядок".
Надалі пропозиції щодо рішення Ради спрямують країнам-членам. Вони визначать існування ризику порушення цінностей ЄС в Угорщині. Рада спочатку повинна буде вислухати думку угорської влади, а Європарламент повинен буде дати згоду. Держави-члени ЄС також можуть виносити рекомендації Угорщині щодо протидії ризикам.
На пізнішому етапі Європейська Рада може одностайно і з дозволу Європарламенту визначити існування в Угорщині серйозного і постійного порушення демократії та основних прав. Це може в кінцевому підсумку призвести до призупинення права голосу в Раді.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...