Чехія б'є на сполох: Між Україною та РФ назріває новий конфлікт

Європа боїться перебоїв з постачанням газу. І намагається умовити перш за все "добрий" Київ, а не непоступливу Москву

Юлія Тимошенко і Володимир Путін, після підписання газової угоди між «Нафтогазом України» і «Газпромом». Москва, 19 січня 2009 рокуПосол Чехії з особливих доручень у справах енергетичної безпеки Вацлав Бартушка заявив, що між Україною та Російською Федерацією назріває новий конфлікт щодо транзиту газу, який може розгорнутися у 2020 році, зазначають Патріоти України.

Він не піде на користь жодній з країн, а лише завдасть шкоди і Києву, і Москві, впевнений дипломат. Як відомо, уже цього року закінчується угода про транзит російського газу в Європу через територію України, яка була підписана у 2009 році "Нафтогазом" і "Газпромом".

"Ми переконані, що так само, як у 2009 році, так і зараз, Росія та Україна наближаються до якогось нового конфлікту щодо транзиту газу через територію України напередодні 2020 року", – зауважив дипломат. - "Ми винесли урок з кризи 2009 року, і в 2017 році через територію України та Словаччини до Чехії надійшло 0,7% природного газу". На його думку, зараз і Росія, і Україна впевнені, що зможуть вибороти для себе кращі умови.

"Думаю, що обидві помиляються. Якщо буде новий конфлікт між Україною і Росією в 2020-му, обидві країни програють. Але нас це вже не буде стосуватися", – наголосив Бартушка. Також посол підкреслив, що Чехія виступає за те, щоби був збережений транзит російського газу через Україну та Польщу.

"Їжте круасани у кафе, живіть повним життям": Боєць ЗСУ звернувся до українців (відео)

вівторок, 5 липень 2022, 6:57

Багато українців в умовах широкомасштабної війни відчувають сором за повсякденні справи, як-от похід у кафе чи зустріч із друзями. У зв'язку з цим український захисник, командир відділення у 68 ВЕБ ЗСУ, а також екоактивіст, музикант, підприємець, голов...

Нова "Буча": Окупанти вчиняють звірства на Херсонщині - людей кидають у підвали, за "криве слово" можуть убити

вівторок, 5 липень 2022, 6:55

Російські окупанти вчиняють звірства проти мешканців тимчасово окупованих населених пунктів Херсонської області. Загарбники грабують людей і можуть розстріляти, якщо хтось просто вийшов на вулицю, передають Патріоти України. При цьому в обласному центр...