Чехія б'є на сполох: Між Україною та РФ назріває новий конфлікт

Європа боїться перебоїв з постачанням газу. І намагається умовити перш за все "добрий" Київ, а не непоступливу Москву

Юлія Тимошенко і Володимир Путін, після підписання газової угоди між «Нафтогазом України» і «Газпромом». Москва, 19 січня 2009 рокуПосол Чехії з особливих доручень у справах енергетичної безпеки Вацлав Бартушка заявив, що між Україною та Російською Федерацією назріває новий конфлікт щодо транзиту газу, який може розгорнутися у 2020 році, зазначають Патріоти України.

Він не піде на користь жодній з країн, а лише завдасть шкоди і Києву, і Москві, впевнений дипломат. Як відомо, уже цього року закінчується угода про транзит російського газу в Європу через територію України, яка була підписана у 2009 році "Нафтогазом" і "Газпромом".

"Ми переконані, що так само, як у 2009 році, так і зараз, Росія та Україна наближаються до якогось нового конфлікту щодо транзиту газу через територію України напередодні 2020 року", – зауважив дипломат. - "Ми винесли урок з кризи 2009 року, і в 2017 році через територію України та Словаччини до Чехії надійшло 0,7% природного газу". На його думку, зараз і Росія, і Україна впевнені, що зможуть вибороти для себе кращі умови.

"Думаю, що обидві помиляються. Якщо буде новий конфлікт між Україною і Росією в 2020-му, обидві країни програють. Але нас це вже не буде стосуватися", – наголосив Бартушка. Також посол підкреслив, що Чехія виступає за те, щоби був збережений транзит російського газу через Україну та Польщу.

Навчаються дуже швидко: Міноборони Британії показало, як екіпажі ЗСУ освоюють управління танками Challenger 2

субота, 4 лютий 2023, 17:59

Міноборони Великої Британії розповіло про те, що українські танкові екіпажі швидко навчаються управлінню танками Challenger 2. Про це йдеться у Twitter британського оборонного відомства, передають Патріоти України. "Танкові екіпажі Збройних Сил України...

"Завжди ігноруйте Медведєва": Подоляк відреагував на ядерні погрози глави Радбезу РФ

субота, 4 лютий 2023, 17:44

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відповів на погрози з боку заступника голови Радбезу РФ Дмитра Медведєва щодо можливих ядерних ударів в бік України, якщо ЗСУ атакують Крим. Про це чиновник написав на своїй сторінці в Twitter, закликавши с...