
Причиною, через яку США збираються розірвати з Російською Федерацією Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, є посилення Китайської Народної Республіки. Таку думку висловив аналітик Інституту світової політики Микола Белесков, повідомляють Патріоти України.
На його думку, США переходять до стримування Китаю і для ліквідації ракетного дисбалансу, що виник між Америкою і КНР, Вашингтону потрібна денонсація договору РСМД.
"Цю угоду під сумнів поставило те, що у вісімдесятих роках тільки дві держави світу мали відповідний ракетний потенціал. З тих пір більше держав мають подібне. І в першу чергу найбільший арсенал ракет, який не був учасником цієї угоди, це був Китай", - пояснив Белесков.
Втім, обнадіяв він, розрив договору не означає посилення саме американського арсеналу зброї масового знищення. США може йти шляхом асиметричної відповіді, використовуючи крилаті ракети без ядерних боєголовок.
"У США є такий потенціал - крилаті ракети, розгорнуті на підводних човнах. Наприклад, один підводний човен класу "Огайо" має на борту 154 крилаті ракети. Всі надводні великі американські кораблі мають крилаті ракети "Томагавк". І є відповідні ракети повітря-земля, які теж середньої дальності, і які теж не охоплюються цією угодою", - уточнив аналітик.
Після ефективної атаки українських БПЛА на Московський НПЗ у Капотні, військове командування РФ розпочало перекидання систем ППО для посилення захисту столиці. Системи евакуюють безпосередньо з лінії фронту в Україні, передають Патріоти України з посил...
Росія у Чорному морі наразі може виконувати лише частину раніше доступних завдань. Про це в ефірі українських медіа розповів капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, передають Патріоти України. За його словами, ще кілька років тому Росія щоденно ...