Розроблена для запобігання ядерної війни система опинилась під загрозою. Вирішальним тут є рішення Вашингтона вийти з Договору про ліквідацію ракет малої і середньої дальності у відповідь на порушення Росією своїх зобов'язань, повідомляють Патріоти України з посиланням на The Guardian.
Видання зазначає, що таке рішення американська сторона зробила після років скарг про те, що Росія випробовує заборонені договором крилаті ракети. Цей документ посприяв скороченню ядерної зброї в Європі.
Автори матеріалу вважають, що наступним критичним кроком стане контролю Договір про скорочення і обмеження наступального стратегічного озброєння, який підписали Барак Обама і Дмитро Медведєв у 2010 році. Дія цих домовленостей завершується у 2021 році.
Так, Росія і США зобов'язалися скоротити кількість пускових установок на половину. Однак президент Дональд Трамп назвав такі домовленості "поганою угодою" під час телефонної розмови з Володимиром Путіним.
Зі свого боку, у МЗС Росії заявили, що Вашингтон "готує ґрунт для зриву цієї угоди". При цьому Путін на початку минулого року також пригрозив США цілою серією нових ядерних озброєнь.
The Guardian зазначає, що всі ці угоди були запобіжником для ядерної зброї і системи їх контролю, який США і Росія успадкували з часів Холодної війни. Відтак, на думку авторів матеріалу, вірогідність нової гонки озброєнь зростає.
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...