ФБР звернулося до уряду Кіпру з проханням надати фінансову інформацію про ліквідований банк FBME, який використовувався близькими до президента РФ росіянами і був звинувачений урядом США у відмиванні грошей. Про це, посилаючись на джерела, пише The Guardian, повідомляють Патріоти України.
Бюро зацікавилося банком FBME, оскільки Кіпр став об'єктом розслідування ймовірної змови між президентською кампанією Дональда Трампа і Кремлем, яке веде спеціальний радник ФБР Роберт Мюллер.
Одне з джерел повідомило, що запит пов'язаний з перевіркою Мюллером Пола Манафорта, колишнього керуючого кампанією Трампа, якому було пред'явлено звинувачення в жовтні.
Минулого тижня видання Bloomberg повідомило, що FBME є об'єктом двох американських розслідувань: одне - щодо підрозділу кредитних карт банку, а інше - з приводу відмивання грошей з Росії.
За даними видання, розслідування, яке очолює прокуратура США в Нью-Йорку, пов'язане з потоком незаконних російських грошей на ринок нерухомості в Нью-Йорку.
FBME, раніше відомий як Федеральний банк Близького Сходу, був заснований в Танзанії, але близько 90% його банківських операцій проводилося на Кіпрі. У звіті мережі з боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) Мінфіну США за 2014 рік мовиться, що банк є інститутом, що в першу чергу викликає підозри у відмиванні грошей.
У доповіді було встановлено, що Банк ухиляється від зусиль Центрального банку Кіпру перевірити його діяльність і що FBME сприяє відмиванню грошей, фінансуванню тероризму, транснаціональній організованій злочинності, шахрайству, ухиленню від санкцій, торгівлі зброєю і політичній корупції.
Згідно з внутрішнім звітом Центрального банку Кіпру про FBME за 2014 рік, отриманим Guardian, банк встановив фінансові відносини з декількома росіянами, які вважалися політично чутливими клієнтами, і що близько половини клієнтів банку були громадянами Росії, включаючи Володимира Смирнова, близького до президента РФ Володимира Путіна, і Олександра Шишкіна, члена президентської партії "Єдина Росія".
У 2016 році FBME потрапив під дію так званого "п'ятого спеціального заходу" - жорсткого інструменту регулювання, який був створений після терактів 11 вересня. Цей крок заборонив банку вести бізнес в США або використовувати долари США і заборонив американським банкам відкривати або використовувати будь-які банківські рахунки від його імені.
Залишається нез'ясованим, чому Мюллер і його команда слідчих, зацікавлені у фінансових даних FBME. Але це вказує на те, що він продовжує вивчати грошові потоки з Кіпру.
FBME рішуче заперечує звинувачення в тому, що він є каналом для відмивання грошей та іншої злочинної діяльності.
Власники, брати Айуб-Фарід Сааб і Фаді Мішель Сааб, виступили із заявою після серії недавніх критичних статей про банк і заперечують будь-які правопорушення.
Як відомо, ФБР вивчає великі грошові перекази від офшорних компаній Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича.
Як повідомлялося, 30 жовтня було оприлюднено звинувачення Полу Манафорту і Річарду Гейтсу. Воно містить 12 пунктів і включає перешкоджання діяльності урядових установ США, відмивання грошей, несплату податків, шахрайські дії і роботу в якості лобіста іноземної установи без реєстрації, що є кримінальним злочином в США.
Манафорт є центральною фігурою в розслідуванні спеціального радника Роберта Мюллера про можливу змову між кампанією Дональда Трампа і Росією, почасти черезчисленні зв'язки Манафорта з росіянами і його роботу з Януковичем.
В середині грудня суддя окружного суду в США частково задовольнила прохання Манафорта щодо звільнення з-під домашнього арешту на період судового розслідування його справи. Він може лишати свій будинок в Олександрії для перебування у іншій резиденції в Палм-Біч (штат Флорида) і носитиме електронний браслет.
Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...
Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...