Чудовий шанс: Дипломат пояснив, як головування в Радбезі ООН може принести користь Україні

Україна повинна скористатися своїм головуванням в Раді Безпеки, щоб інформувати всіх інших членів про те, що відбувається в Україні, давати відсіч різним диверсіям, в тому числі і пропагандистським.

Україна розпочала своє головування в  Радбезі ООН. Ілюстрація:Еспресо.TV

Україна може скористатися шансом і підняти потрібні їй питання в Раді Безпеки ООН, де вона перебрала на себе головування на лютий. Про це в коментарі Апострофу повідомив Володимир Василенко, екс-представник України в Раді ООН з прав людини, зазначають Патріоти України.

"Це почесна функція і місія - головування в Раді безпеки ООН. Але держави, які керують, крім зайвого навантаження на делегацію, практично нічого не отримують. Тому що головуюча держава повинна себе вести неупереджено і організовувати роботу Радбезу. Єдина перевага, якою можна скористатися, - це якимось чином вплинути на формування порядку денного", - зазначив він.

У той же час Василенко наголосив, що є певні правила формування порядку, і країна-голова має користуватися своїм членством в Раді Безпеки для того, щоб наполягати на обговоренні тих питань, які її цікавлять, які найкращим чином стосуються її національних інтересів.

"Що стосується України, то тут питання пріоритетів - це збройна агресія РФ проти України і відсіч. Україна повинна скористатися своїм головуванням в Раді Безпеки, щоб інформувати всіх інших членів про те, що відбувається в Україні, давати відсіч різним диверсіям, в тому числі і пропагандистським", - вважає експерт.

Василенко додав, що наша держава має спробувати вплинути на позиції інших країн.

"Очевидно, в МЗС є свій план роботи в Раді Безпеки ООН, який спрямований на те, щоб використовувати цей шанс головування. Також наша країна може скористатися шансом роботи з іншими делегаціями, просуваючи свої пріоритети і, можливо, зможе впливати на формування позиції інших держав ", - підсумував він.

У Кім Чен Ина є великий інтерес: Крамаров пояснив, що стоїть за перекиданням солдатів із КНДР у Росію

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:56

Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...

У бій ідуть лише камікадзе: Окупанти на одному з напрямків росіяни тестують нову людожерську тактику

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:25

На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...