У російському МЗС вважають, що головним завданням миротворців на Донбасі має стати забезпечення безпеки спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін в інтерв'ю "Комерсанту", передають Патріоти України.
"Із запропонованої нами резолюції видно, що головним завданням миротворців має стати забезпечення безпеки спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Ми бачимо штучні спроби змінити цю концепцію в сторону впровадження якоїсь зовнішньої адміністрації на південному сході з перекриттям кордону між Донбасом і Росією. Про це не може бути й мови. Росія ніколи цього не допустить. Ми виступаємо за те, щоб миротворці ООН охороняли спостерігачів ОБСЄ, в цьому власне суть нашої пропозиції. Навколо цієї резолюції має бути велика дипломатична і політична робота", - заявив Карасін, відповідаючи на питання, чи можуть миротворці з'явитися на Донбасі вже в 2018 році.
Кореспондент Олена Черненко заперечила, що їй незрозумілий аргумент російських офіційних осіб про те, що якщо перекрити кордон, то буде "друга Сребрениця". "Адже є приклад міста Слов'янська, яке було свого часу під контролем сепаратистів, а зараз контролюється Києвом і нічого, всі живі", - зазначила кореспондент.
"Ви послухайте, що говорять українські політики, від Арсена Авакова до заступника міністра у справах "тимчасово окупованих територій" Георгія Туки. Про це ж говорять депутати Верховної ради, включаючи її спікера Парубія і представників міністерства оборони України. Можу вам цитатника надіслати ... Вони відносяться до населення Донбасу як до людей другого сорту, які взагалі не заслуговують називатися українцями, порівнюють з тарганами, яких треба труїти хімікатами. Можу собі уявити, що буде, якщо відрізати жителів Донбасу від кордону підтримки, моральної і гуманітарної, яким зараз є відрізок нашого кордону з Луганською та Донецькою областями. Ми на такий ризик піти не можемо, ми не станемо ризикувати тисячами життів наших українських сусідів", - заявив заступник міністра закордонних справ Росії.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...