Держдеп США відреагував на звинувачення генпрокурором України американського посла в Україні

У Держдепі наголошують, що Україна, як і США, – вільна країна з вільною пресою, і “політики, експерти і ЗМІ мають право ділитися своєю думкою”, але це не означає, що ці твердження є правдивими.

У Держдепі підтримали посла Марі Йованович. Фото: InfoResist.

У Державному департаменті США заявляють, що твердження генпрокурора Юрія Луценка про те, що посол Марі Йованович давала йому список людей, яких не варто переслідувати, не відповідають дійсності і мають на меті заплямувати її репутацію, передають Патріоти України.

“Посол Йованович представляє президента Сполучених Штатів тут в Україні, й Америка підтримує посла та його заяви. Твердження генерального прокурора України не відповідають дійсності і мають на меті заплямувати репутацію посла Йованович. Такі обвинувачення на руку лише корумпованим діячам”, – йдеться у відповіді представника Держдепартаменту США на запит журналістів.

У Держдепі наголошують, що Україна, як і США, – вільна країна з вільною пресою, і “політики, експерти і засоби масової інформації мають право ділитися своєю думкою, що є частиною політичного процесу”, але це не означає, що ці твердження є правдивими.

“Такі нападки подвоюють нашу рішучість допомагати Україні перемогти в боротьбі з корупцією”, – підкреслив представник Держдепу.

У свою чергу генеральна прокуратура України розслідує, чи навмисне українські правоохоронні органи “злили” фінансові звіти під час президентської кампанії 2016 року в США про екс-главу штабу Дональда Трампа Пола Манафорта, намагаючись вплинути на вибори в користь Хілларі Клінтон. Про це генпрокурор заявив в інтерв’ю Hill.TV.

За словами Луценка, відповідне розслідування було розпочато після того, як один з народних депутатів оприлюднив аудіозапис, на якому людина з голом схожим на голову НАБУ Артема Ситника заявляє про “злив” фінансових звітів Манафорта з метою допомогти тодішньому кандидату від Демократичної партії Хілларі Клінтон.

Аудіозапис також підкріплений рішенням суду про те, що витік став “незаконним вторгненням в американську виборчу кампанію”.

Видання зазначає, що таємниця того, як записи “чорної книги” Манафорта потрапили в американські ЗМІ, так і не була розкрита. Вони спливли через два роки після того, як ФБР розслідувало справу Манафорта з приводу його діяльності в Україні, але в 2014 році відмовилося просуватися вперед через відсутність доказів.

Генеральний прокурор також зазначив, що посол США в Україні Марі Йованович дала йому список людей, яких попросила “не переслідувати”. У свою чергу Держдепартамент назвав “відвертою вигадкою” вказане твердження генерального прокурора.

Як відомо, витік даних так званої “чорної бухгалтерії” в ЗМІ США викликала відставку Манафорта зі штабу Трампа, а також надала поштовх розслідуванню щодо змови з Росією, яку ведуть проти Трампа протягом останніх двох з половиною років.

ATACMS уже є: Селезньов сказав, чого не вистачає Україні для гарантованого знищення Керченського мосту

четвер, 21 листопад 2024, 23:55

Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...

Х*йло вкотре лякає світ, що воно "ядерний псіх": Зеленський відреагував на заяву Путіна про удар балістичним "Орєшніком" по Дніпру

четвер, 21 листопад 2024, 23:40

Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...