
У середу, 9 січня, в акваторію Чорного моря увійшов бойовий корабель Північного флоту Російської Федерації, передають Патріоти України.
За даними експерта благодійного фонду "Майдан закордонних справ" Андрія Клименка, корабель належить до класу есмінець. "Вранці 9 січня в Чорне море увійшов ракетний протичовновий есмінець "Сєвєроморськ" (619), проект "Фрегат", за класифікацією НАТО - Udaloy", – повідомив він.
Клименко зазначив, що вперше з анексії Криму військовий корабель такого класу з'явився в морі. "В Чорне море вперше за час окупації Криму зайшов не просто десантний корабель іншого флоту РФ, а не Чорноморського, а корабель, який відносять до основної ударної сили ВМФ РФ в дальній морській зоні", - підкреслив експерт.
Додамо, що користувачі мережі активно коментували пост Клименко. У коментарях вказувалося, що даний корабель РФ старий і швидше за все направляється на ремонт. "До цього він (корабель – ред.) був у складі Середземноморського угруповання. Швидше за все його візит до нас більш вимушений, ніж плановий", "35 років залізу. Ха, до цього носив назву "Сімферополь","Металобрухт","Димить слабенько","На ремонт прийшов", – писали в мережі.

Лазерну систему DragonFire планують встановити на есмінці Королівських ВМС до кінця 2027 року. Велика Британія продовжує роботи над своїм бойовим лазером під назвою DragonFire, і зараз одразу три компанії працюють над тим, щоб з’ясувати, як можна зменш...
Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...