Дональд Трамп назвав свою зовнішню політику "непередбачуваною"

​Багато експертів в сфері зовнішньої політики зізнаються, що не мають ні найменшого уявлення про те, яку саме зовнішню політику має намір проводити обраний президент Трамп.

Дональд Трамп. Фото: ВВС.

У період передвиборної гонки Дональд Трамп неодноразово підкреслював, що президенту слід бути непередбачуваним, коли мова йде про зовнішню політику. Здається, йому самому це вдалося, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Сьогодні, коли до вступу обраного президента на посаду залишилося 8 тижнів, багато експертів в сфері зовнішньої політики зізнаються, що не мають ні найменшого уявлення про те, яку саме зовнішню політику він має намір проводити.

«Це нагадує нову форму "кремлінологіі"- ми намагаємося розшифрувати, яким шляхом він збирається йти», - жартує головний редактор журналу The American Conservative Деніел Ларісон.

Трамп, бізнесмен-мільярдер, який називає себе майстром переговорів, дотримується двох, здавалося б, суперечливих один одному підходів до зовнішньої політики.

Часом він закликає до більшої стриманості в світових справах, стверджуючи, що США приділяють занадто багато уваги іншим країнам, забуваючи про себе.

Разом з тим, іноді Трамп висловлюється в протилежному ключі - наприклад, погрожуючи масованими бомбардуваннями територій, що знаходяться під контролем «Ісламської держави», а також заявляючи про намір спільно з американськими компаніями «взяти під контроль нафту».

Після перемоги на виборах Трамп, схоже, відійшов від деяких найбільш радикальних пропозицій в області зовнішньої політики, висловлених ним у ході кампанії або, в крайньому випадку, не акцентує їх, як раніше.

У той же час обраний президент вже оголосив про майбутнє призначення деяких «яструбів» в питаннях безпеки на ряд постів в новій адміністрації, що, мабуть, суперечить концепції «невтручання».

Зокрема, Трамп заявив про призначення відставного генерала Майкла Флінна на пост радника з національної безпеки, а конгресмена Майка Помпео - на пост глави ЦРУ.

Погляди як того, так і іншого не мають нічого спільного з ізоляціоністським світоглядом.

На пост представника США в ООН Трамп призначив губернатора Південної Кароліни Ніккі Хейлі. Як і Помпео, Хейлі - скоріше «яструб» з поглядами, характерними для республіканського істеблішменту.

Однак чи означають призначення Трампа, що інтервенційністські тенденції взяли в ньому верх над ізоляціоністськими?

Пріоритети Трампа в питаннях зовнішньої політики стануть яснішими, коли він призначить на ключові пости - в тому числі на посади голів Держдепартаменту та міноборони - своїх політичних союзників.

Раніше Трамп обіцяв, що під його керівництвом перевіреним стратегічним моделям буде покладено край.

«Ми повинні бути непередбачуваними, - заявляв Трамп. - І ми повинні бути непередбачуваними, починаючи з сьогоднішнього дня».

"Необхідно чітко сказати Трампу": Політолог назвав єдину загрозу для переговорів України та РФ у Стамбулі

вівторок, 13 травень 2025, 12:29

На потенційні переговори між Україною та Росією у Стамбулі може вплинути військова ситуація. Йдеться про можливі удари окупантів по українській території. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна заявив політолог Володимир Фесенко, передають Патрі...

Прокрались в ворожий тил, виявили і ліквідували: Бійці ССО вполювали російські БУК та "Ураган" (відео)

вівторок, 13 травень 2025, 12:15

Бійці Сил спецоперацій (ССО) ЗСУ ударними дронами знищили російський зенітно-ракетний комплекс Бук-М3, який прикривав ворожі війська на суходолі, а також - РСЗВ Ураган-1. Відео опубліковано у Телеграм Сил спецоперацій, передають Патріоти України. . За...