Дострокові вибори: На що сподівається і чого боїться Порошенко

Ситуацією з перевиборами можуть скористатися ліберально-демократичні сили. Є ймовірність, що вони отримають до 30% підтримки.
Ігор Петренко. Фото: ZIK.

Президент України Петро Порошенко може як виграти, так і програти в разі проведення дострокових виборів до Верховної Ради. Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів політичний експерт, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко, передають Патріоти України.

"Припустимо, що Верховна Рада розпущена - і далі відбуваються вибори. Існує ризик для Петра Порошенка, оскільки БПП не демонструє зростання рейтингів. Наявних 10% недостатньо для того, щоб отримати більшість і мати можливість сформувати Кабінет міністрів. Відповідно, доведеться шукати союзників", - прогнозує Петренко.

Він також повідомив, що за прогнозами соціологів до парламенту можуть потрапити 6-7 політсил з різними ідеологічними напрямками. При такому розкладі Рада буде слабкою. "На такому тлі президент як єдиний працюючий і ефективний інститут влади буде виглядати досить непогано, і це може допомогти йому переобратися", - пояснює експерт.

При цьому ситуацією з перевиборами можуть скористатися ліберально-демократичні сили. Є ймовірність, що вони отримають до 30% підтримки. "Електоральна поле лібералів і лівих в особі "Батьківщини" (якщо її електорат не розмиють спойлерами) становить близько 20%. Їх спільних сил може бути досить для створення більшості, і це стане серйозною проблемою для президента, оскільки парламент стане неконтрольованим, і президент втратить ту повноту влади, яку має сьогодні. Але все це може статися за умови, якщо Петро Порошенко зрозуміє, що у нього мало шансів переобратися без розпуску Верховної Ради", - резюмує експерт.

"Ситуація справді непередбачувана": Олег Жданов оцінив ймовірність нападу Білорусі на Львів

субота, 2 липень 2022, 21:00

Мер Львова Андрій Садовий повідомляв, що місто готується до можливого нападу з боку Білорусі. Річ у тім, що ситуація непередбачувана загалом. Однак військовий експерт Олег Жданов вважає, що загрози безпосередньо для Львова немає. Про це він сказав 24 к...

У ворога просто істерика: Біля окупованого Мелітополя зійшов з рейок російський бронепоїзд із боєприпасами

субота, 2 липень 2022, 20:52

Партизани у Мелітополі продовжують завдавати ворогу болісних ударів. У ворожих пропагандистів від безсилля та страху вже немає жодних "переможних настроїв". У тимчасово окупованому Мелітополі ворог зазнав чергового фіаско. Під ударом опинився його "про...