Дуже тривалий термін: У ЄС виступили з несподіваною пропозицією по контракту "Газпрому" з "Нафтогазом

Нова угода з транзиту газу через територію України в ЄС, умови якої в черговому раунді переговорів у понеділок, 21 січня, обговорювали в Брюсселі, має бути укладена на термін понад 10 років, а обсяги поставок мають бути комерційно вигідними, що дозволить залучити в українську газотранспортну систему інвестора. Про це заявив віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович на брифінгу після закінчення переговорів, повідомляють Патріоти України.

"З нашої точки зору угода має бути тривалою – понад 10 років, а обсяги мають бути комерційно вигідними, щоб залучати конкурентоспроможного європейського інвестора в українську газотранспортну систему", - сказав він.
За словами Шефчовича, обсяги поставок, які будуть прописані в угоді, повинні відображати довгострокову перспективу. При цьому він висловив сподівання, що угода буде укладена до кінця року.

"Сподіваюся, що ми будемо мати підписаний контракт до кінця року, а довгостроковий транзит через Україну буде забезпечений", - сказав він.

Нагадаємо, на переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.
Стало відомо, що російська компанія "Газпром" пропонувала подовжити газові контракти з українським "Нафтогазом" після 2019 року навіть
"Газпром" пропонує навіть без консультацій подовжити газові контракти після 2019 року без проведення експертних консультацій. Міністр закордонних справ України висловив обурення з цього приводу. "Наше законодавство - європейське. Нові газові контракти мають базуватися на європейських правилах. Крапка", - підкреслив він.

Окупанти змінюють напрямки своїх ударів: Представник ГУР Міноборони розповів, що стає головною ціллю для атак

середа, 22 березень 2023, 23:52

Ворог переорієнтовує напрямки для завдавання ракетних ударів по Україні. Енергетична інфраструктура залишиться під прицілом. Водночас головною ціллю стають військові об'єкти, а також концентрація військ ЗСУ і логістика. Про це в інтерв'ю розповів засту...

Майор, капітан і "вагнерівці": Офіцер ЗСУ розповів про свіжі втрати РФ (фото)

середа, 22 березень 2023, 23:15

На українській землі ліквідовувано ще низку російських окупантів, у тому числі знищений майор-"мобік" Дім Сундуков та капітан Рушан Тагаєв, повідомляють Патріоти України. "Вантажем 200" також стали два члени російської приватної військової компанії "Ва...