"Президент РФ Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України і доручив МЗС Росії внести відповідний проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН. Водночас російський президент наголосив, що може йтися «тільки про функції забезпечення безпеки співробітників ОБСЄ» і лише на лінії розмежування", - пише у своєму блозі Дмитро Снєгирьов, передають Патріоти України, і продовжує:
"Заява Путіна про підтримку введення на Донбас миротворчої місії – політична. З одного боку, він начебто демонструє готовність до діалогу. З іншого – фактично пропонує неприйнятні умови для Заходу і України. В першу чергу, що введення миротворців має бути узгодженим з так званими «Д/ЛНР». Тобто Київ має сісти за стіл перемовин з терористами, а не з країною-агресором – Росією.
Ця заява Путіна – начебто демонстрація «доброї волі» Москви щодо ситуації на сході України і пошуків шляхів її врегулювання. Таким чином Путін знову намагається нав’язати всім думку, що збройний конфлікт в Україні має не зовнішній фактор військового втручання Росії, а носить суто внутрішній характер.
Подібні заяви президента РФ фактично зводять нанівець всі наші дипломатичні зусилля щодо визнання Росії країною-агресором і виведення з формату переговорів представників так званих «республік». Крім того, Путін говорить навіть не про миротворців, а про осіб, які мають забезпечити безпеку місії ОБСЄ. А це різні речі.
Диявол, як відомо, ховається в деталях. І ці деталі Путін чітко підкреслив у своїй заяві. Президент РФ прекрасно розуміє, що введення миротворців можливе за участю обох сторін конфлікту. Тому питання миротворців він нівелює введенням якихось сил. А це можуть бути і сили РФ, як це було в Грузії.
Головне, що Путін згоден на введення миротворців тільки на лінії розмежування. Хоча Путін розуміє, що ця заява неприйнятна для України і наших західних партнерів.
Іншими словами, РФ залишає за собою повний контроль за україно-російським кордоном. Хоча саме на передачі контролю над кордоном наполягає Україна, і це основна вимога учасників Нормандських і Мінських перемовин.
Таким чином, слова Путіна можна розцінювати як шантаж".
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...
При ракетному ударі по Льгову Курської області 30 грудня було ліквідовано як мінімум трьох підполковників РФ. Про це повідомляє російське видання «Медіазона», передають Патріоти України. Зазначається, що при ударі загинули восьмеро осіб із керівного ск...