''Диктат закінчився!'': Країна-член ЄС відгородиться від Росії, незважаючи на спротив Москви (карта)

Найближчим часом Польща почне будівництво морського каналу через Віслінську (Балтійську) косу, який дозволить заходити в порт Ельблонг судам морських параметрів, повідомляють Патріоти України.

Як заявив лідер правлячої партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський, будівництво судноплавного каналу покаже, що "часи, коли росіяни диктували полякам, що їм можна, а що ні на польській території, завершилися".

Політик впевнений, що "перша лопата" під каналом у Віслінській косі буде викопана ще під час нинішньої виборчої кампанії. На думку політика, ця інвестиція важлива економічно, хоча це теж демонстрація польського суверенітету.

На питання про звинувачення Москви в тому, що ця інвестиція може бути небезпечною для екології, Качинський нагадав, що російська сторона завжди була проти проекту.

"Коли ми вперше прийняли це рішення, росіяни відразу заявили, що відкривають можливість для заходу кораблів в Калінінградську затоку. Але потім виявилося, що це можливо робити з їх дозволу, як це завжди було з ними. Просто цей канал важливий економічно для Ельблонга... Однак це також певна демонстрація польського суверенітету", - підкреслив він.

"Ця інвестиція важлива для статусу Польщі. Польща остаточно повинна скинути з себе будь-які залишки статусу залежної держави", - додав політик.

Він зазначив, що "в даний час різні сили нагадують про екологію". "А я б нагадав про "Північний потік-1" і "Північний потік- 2". Це широкомасштабне порушення в Балтійському морі екологічної безпеки, а тут загрози немає ніякої", - сказав глава "Права і справедливості".

Віслінська коса відокремлює Калінінградську затоку від основної частини Гданської затоки. Довжина коси - 65 км, з яких 35 км на північному сході належать Росії, решта - Польщі. Коса з'єднана з материком на південно-західному кінці (в Польщі), з російської сторони відокремлена від материка судноплавною протокою.

Росіяни намагались модернізувати: ЗСУ захопили рідкісний міномет "Сани" з боєкомплектом (фото)

вівторок, 4 жовтень 2022, 11:59

Військові ЗСУ захопили російський міномет 2С12А "Сани" разом із боєкомплектом до нього. Про це повідомили у СтратКомі ЗСУ, передають Патріоти України. "Рідкісний трофей. Міномет 2С12А "Сани" 120-мм і БК до нього", - йдеться у повідомленні. Зазначимо, 2...

"Слова Зеленського не відображають повну картину": Посол спростував твердження президента України щодо відсутності допомоги з боку Ізраїля

вівторок, 4 жовтень 2022, 11:45

Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський заявив, що, мовляв, Тель-Авів надає чималу гуманітарну допомогу Україні. Зокрема йдеться про психологічну підтримку. Про це ізраїльський дипломат сказав в інтерв'ю, передають Патріоти України. "Щодо військової ...