"Епохальне значення": Філарет вперше прокоментував створення Православної церкви України

Почесний патріарх Філарет вперше публічно прокоментував створення Єдиної помісної православної церкви в Україні. Священнослужитель відзначив велику роль президента у цьому процесі. Про акт об'єднання українських православних церков Філарет говорив після спільної молитви із Порошенком у церкві Воздвиження чесного Хреста в Тернополі, повідомляють Патріоти України.

"Архієреї та духовенство Київського патріархату, української Автокефальної Православної Церкви, частина Московського патріархату – ми всі разом, – створили Єдину українську помісну церкву. І це завдяки рішучості Вселенського патріарха Варфоломія, який виявив велику мужність, що пішов на цей крок. Ще більша заслуга – президента. Це я говорю, як патріарх, бо знаю, як відбувався увесь процес", – наголосив священнослужитель.

Також Філарет привітав вірян із цією подією та додав, що за об'єднання церков в країні безуспішно боролись дуже довго.

Цей акт має епохальне значення, бо за всю тисячолітню історію ми ніколи не мали визнаної автокефальної української церкви. Ми вдячні, що цей хрест донесли до того місця, де одержали перемогу. Я дякую всім, хто доклав зусиль до цього об'єднання. Господь показує нам, що ми переможемо і ознакою цього є те, що на Донбасі агресор сидить, але просунутися далі не може. А єдина помісна українська церква є ознакою того, що Господь благословляє наші зусилля, – додав патріарх.

Україна має зробити все, щоб до літа повернути Крим, - Буданов

вівторок, 31 січень 2023, 15:34

Начальник ГУР МО Кирило Буданов в інтерв'ю Washington Post заявив, що Україна має зробити все для того, щоб повернути тимчасово окупований Крим до літа. При цьому на запитання, чи вважає він, що введення українських військ до окупованого Криму спонукат...

Росія почала кидати в бої на Бахмутському напрямку десантників: Захисник України розповів про зміну тактики ворога

вівторок, 31 січень 2023, 15:28

Ситуація на Бахмутському напрямку загострилася, там окупанти змінили тактику наступу. Крім того, що вони вирішили відрізати Бахмут від шляхів постачання та пробиратися до нього з флангів, у міські бої почали кидати десантників із регулярної російської ...