Євросоюз вирішив відкласти прийняття рішення про безвізовий режим для Грузії, України та Косово як мінімум до вересня, повідомляє The Wall Street Journal. Новину передають Патріоти України.
Причиною відстрочки джерела видання в високопоставлених європейських структурах називають питання, які підняли найбільші країни Європи. За словами співрозмовників WSJ, проблеми, що виникли на шляху швидкого прийняття рішення щодо скасування віз, варіюються від неспокою Німеччини з приводу грузинської організованої злочинності до побоювань Франції на рахунок того, що скасування віз в період посилення терористичних страхів зробить ще більш вразливою систему безпеки.
Чиновники і дипломати ЄС тепер кажуть, що вересень представляється самою ранньою датою, коли Європарламент може підписати рішення про скасування віз, пише WSJ. Раніше Єврокомісія - виконавчий орган ЄС - вже рекомендувала ввести безвізовий режим для Грузії, України, Косово і Туреччини, проте рішення по Анкарі було відсунуто на задній план, і тепер сторони націлені укласти угоду в жовтні.
Про те, що Євросоюз відкладає пом'якшення візового режиму з Грузією, Reuters повідомив на початку червня з посиланням на дипломатичні джерела. Вони говорили, що через Грузію доведеться почекати також і трьом іншим країнам, які очікують скасування віз до Європи: Україні, Косову і Туреччині.
5 червня німецькі ЗМІ дізналися про побоювання Німеччини з приводу намічається скасування віз. Як писала Die Welt, глава МВС Німеччини висловлював побоювання з приводу організованої злочинності в Грузії, а в разі скасування віз для західно-балканських країн Берлін може стати місцем «масового зловживання правом на надання притулку».
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...