Готуватися до гіршого? Мирослав Гай дав прогноз щодо ситуації на Донбасі та вторгнення РФ

За його словами, поки Москва зосередиться на дестабілізації всередині України.

Ілюстрація: ЗМІ

У зоні АТО на Донбасі окупанти навряд чи підуть в наступ найближчим часом, але українському суспільству і владі в будь-якому випадку потрібно готуватися до тривалого протистояння з Росією. Про це в ефірі програми "Грані війни" на ObozTV заявив волонтер, учасник АТО Мирослав Гай, повідомляють Патріоти України.

"Робити прогнози - це не дуже гарна справа. Всі говорять про те, що в найближчі 2-3 роки чекати повномасштабного наступу не варто, поки РФ повністю не проведе зміни в своїх збройних силах. Вони зараз переходять на повне автоматизоване управління і на це їм дають 2-3 роки. Те, що вони продовжую насичувати регіон зброєю, це видно. Вони завели до кордонів України і до Криму нові комплекси ППО, "Тополі" завели, ракети, які можуть нести ядерні заряди", - зазначив він.

За його словами, в цей період Москва зосередиться на дестабілізації всередині України. "Чого всі бояться, і в НАТО це озвучували, що нам варто очікувати соціально-політичної дестабілізації. Підірвали угорський центр. Про це попереджали, що такі дії будуть з боку спецслужб Росії", - підкреслив Гай.

З ним погодився офіцер управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ Олексій Мазепа. "Однозначно, потрібно готуватися до війни. Тільки якщо у нас буде сильна армія, тільки тоді можна говорити про те, що ми повернемо Донбас і Крим", - зазначив підполковник ЗСУ.

У свою чергу, ветеран АТО, волонтер Іван Савельєв припустив, що попереду у ВСУ ще багато битв з окупантами. "Сподіватися потрібно на краще, а готуватися до гіршого. Буде чи не буде загострення, але нам в будь-якому випадку доведеться воювати", - вважає Савельєв.

Герой України відповідатиме за дії підлеглих: Командира 425 полку "Скеля" відсторонили з посади, — ЗМІ

четвер, 25 червень 2026, 21:02

Генеральний штаб Збройних сил України відсторонив з посади командира 425 окремого штурмового полку, підполковника Юрія Гаркавого, повідомили медіа. При цьому полк не розформують, оскільки він якісно виконує бойові задачі, передають Патріоти України. ....

Станом на зараз Кінбурнська коса - це зона бойових дій: У ВМС розповіли про ситуацію

четвер, 25 червень 2026, 20:44

У Військово-морських силах ЗСУ розповіли, що наразі Кінбурнська коса – це зона бойових дій, ця зона лишається стратегічно важливою для окупантів, заявив: речник ВМС Дмитро Плетенчук у коментарі "Суспільне Миколаїв, передають Патріоти України. "Ми з вам...