І знову - удар із РФ? СБУ попередила про нову хакерську атаку на українські компанії

У зловмисників, які внаслідок проведеної кібератаки Petya несанкціоновано отримали адміністративні відомості, з'явилася можливість генерації умовно безстрокового TGT-квитка, виписаного на ідентифікатор вбудованого адміністратора системи (SID 500).


Ілюстрація: kor.ill.in.ua

Служба безпеки України попереджає про можливу нову хакерську атаку на мережі українських установ та підприємств, передають Патріоти України.

27 червня Україна зазнала масштабної кібератаки з використанням шкідливого програмного забезпечення ідентифікованого, як вірус Petya.A.

Як повідомляють в прес-службі СБУ, хакреській атаці передував збір даних про підприємства України (електронні пошти, паролі до облікових записів, які використовуються підприємствами та їхніми співробітниками, реквізити доступу до командно-контрольних серверів і хеш-дані облікових записів користувачів в уражених системах та інша інформація, яка відсутня у відкритому доступі), з подальшим їх приховуванням у файлах cookies та відправленням на командний сервер.

В СБУ припускають, що саме ця інформація буде використана в цілях подальших деструктивних акцій. Про це свідчить виявлена фахівцями під час дослідження кібератаки Petya утиліта Mimikatz, яка використовує архітектурні особливості служби Kerberos в Microsoft Active Directory з метою прихованого збереження привілейованого доступу над ресурсами домену.

Робота служби Kerberos базується на обміні та верифікації так званих "квитків доступу" (TGT-квитків). У регламентах з інформаційної безпеки більшості установ та організацій зміна паролю користувача krbtgt не передбачена.

Таким чином у зловмисників, які внаслідок проведеної кібератаки Petya несанкціоновано отримали адміністративні відомості, з'явилася можливість генерації умовно безстрокового TGT-квитка, виписаного на ідентифікатор вбудованого адміністратора системи (SID 500).

Оце так поворот: Одна з країн Європи передала Україні систему ППО, котра не спрацювала, - Зеленський

середа, 29 березень 2023, 10:28

Одна із європейських держав відправила Україні чергову систему ППО, яка в підсумку не спрацювала. Тож її довелося міняти "знову й знову", передають Патріоти України. Як зазначає видання, про яку саму країну йде мова глава держави не сказав. Разом з тим...

"Світ і РФ схилятимуть Україну до поступок": Зеленський заявив про небезпечні наслідки у разі падіння Бахмута

середа, 29 березень 2023, 9:56

Якщо країні-агресорці Росії вдасться захопити місто Бахмут на Донеччині, то вона "продасть" це як свою перемогу Заходу, Китаю, Ірану, а також населенню РФ, передають Патріоти України. Російський диктатор Володимир Путін у разі падіння Бахмута може спри...