І знову вето: Угорщина втретє заблокувала Комісію "Україна-НАТО" на рівні міністрів МЗС

Будапешт продовжує таким чином висловлювати претензії щодо мовної статті українського закону про освіту.

Петер Сійярто. Фото:ukr.lb.ua

Засідання Комісії Україна-НАТО в Брюсселі на рівні міністрів закордонних справ скасували через вето Будапешта. Напередодні глава МЗС країни Петер Сійярто заявив про намір заблокувати участь президента Петра Порошенка в саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі в липні 2018 року. Про це пише Укрінформ, передають Патріоти України.

Будапешт вже в третій раз блокує проведення засідання Комісії Україна з НАТО на міністерському рівні, висловлюючи таким чином претензії щодо мовної статті українського закону про освіту, пише видання з посиланням на джерело в євроатлантичних дипломатичних колах.

Як відомо, 10 лютого Угорщина використовувала право вето і заблокувала засідання комісії Україна-НАТО в оборонній сфері.

Перш ніж використовувати вето, в МЗС країни спростували твердження про те, що під час двосторонніх політичних консультацій між заступником міністра закордонних справ України Василем Боднаром і статс-секретарем МЗС Угорщини Левенте Мадяром згідно із Законом України "Про освіту" вдалося досягти домовленості.

Слід нагадати, що напруга в стосунках між Україною і Угорщиною зросла через прийняття закону про освіту, який визначає українську мову - головною мовою освітнього процесу.

З архіву ПУ. Скасування Мінських угод: Україна поставила жорсткий ультиматум у Раді Європи

п’ятниця, 3 липень 2020, 23:55

Україна не буде миритися з планами "друзів Путіна" у ЄС запровадити Мюнхенську змову-2. Безпринципні політикани хочуть знов отримувати бариші від бізнесу з Четвертим рейхом. Для них головне щоб не стріляли, і нехай окупанти далі топчуть жертву агресії

З архіву ПУ. Вибухає техніка, біжать терористи: Полк "Азов" громить позиції окупанта (відео)

п’ятниця, 3 липень 2020, 23:30

У мережі з'явилося нове відео удару бійців ООС по позиції терористів "Л/ДНР". Українські військові перетворили на купу металу бронетехніку РФ. Про те коли були розгромлені позиції "Л/ДНР" і де конкретно це сталося, не повідомляється. Відомо тільки, що ...