Як і обіцяв Путін: Московський "святий десант" висадився на Рівненщині, щоб перешкодити переходу до ПЦУ

РПЦ випрацьовує тактику задля порятунку свої позицій в Україні. Формуються загони від войовничих священнослужителів та найбільш фанатичних парафіян та тітушок. Те, що громада одноголосно вирішила риєднатись до ПЦУ не зупиняє російських батюшок

У центрі села стоїть церква Різдва Пресвятої Богородиці 1825 року з цінним начинням

Близько 100 людей з'їхалися в село Нова Мощаниця, релігійна громада якого єдиноголосно вирішила перейти в Православну Церкву України. Місцеві жителі кажуть, що серед приїжджих - священики і монахи УПЦ МП. І бояться, що ті захоплять храм. Про те, що відбувається інформує прес-служба Рівненської єпархії ПЦУ, повідомляють Патріоти України.

"Вчора увечері в селі Нова Мощаниця Здолбунівського району московський патріархат вчергове розпалював міжконфесійну ворожнечу та готував нові провокації. Зокрема до села з‘їхалось близько ста невідомих людей" , - сказано в повідомленні.


Жителі Нової Мощаниці побоюються, що приїжджі можуть спробувати захопити храм, де зберігались цінні стародруки, рукописи та інші документи. Село відоме тим, що саме тут народився і проповідував старець Леонтій (Леонтій Грицан, 1897–1973). Цей мандрівний проповідник справив значний вплив на релігійне життя Західної України. Більше сорока років після його смерті, два рази на рік на його могилу з'їжджаються паломники зі всієї України та ближнього зарубіжжя.

"Громада села нещодавно одноголосно виіршила перейти до Православної Церкви України, готова відстоювати свій храм і не допустити провокацій представників російської церкви", - інформують в єпархії.

Глава Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук описав ситуацію в Facebook.

"У село почали з'їжджатися батюшки і прихильники МП з Корця, Дерманя, Мізоча, Здолбунова, Городка... Місцева громада готова стояти до кінця, з хвилини на хвилину очікуючи можливого штурму "зальотних" гостей, серед яких немає жодного місцевого..." - написав чиновник.

"Як мені по-секрету сказали самі парафіяни МП, у Новій Мощаниці дуже "жирна" парафія, адже тут могила Леонтія, і віддавати це село вони без бою не будуть...." - підсумовує Кондрачук.

Британія у роковини вторгнення РФ оголосила про пакет боєприпасів для України

субота, 24 лютий 2024, 12:26

У другі роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну Велика Британія оголосила, що протягом року витратить 245 мільйонів фунтів стерлінгів (близько $310 млн) на закупівлю і виробництво артилерійських снарядів для України. Про це йдеться на сайт...

Скільки літаків А-50 залишилося в Росії? Відповідь Повітряних сил

субота, 24 лютий 2024, 11:50

Учора, 23 лютого, Сили оборони України знищили ворожий літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Тепер у Росії лишилося менше восьми таких одиниць. Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону. «Успіхи, які сьогодні...