Як і обіцяв Путін: Московський "святий десант" висадився на Рівненщині, щоб перешкодити переходу до ПЦУ

РПЦ випрацьовує тактику задля порятунку свої позицій в Україні. Формуються загони від войовничих священнослужителів та найбільш фанатичних парафіян та тітушок. Те, що громада одноголосно вирішила риєднатись до ПЦУ не зупиняє російських батюшок

У центрі села стоїть церква Різдва Пресвятої Богородиці 1825 року з цінним начинням

Близько 100 людей з'їхалися в село Нова Мощаниця, релігійна громада якого єдиноголосно вирішила перейти в Православну Церкву України. Місцеві жителі кажуть, що серед приїжджих - священики і монахи УПЦ МП. І бояться, що ті захоплять храм. Про те, що відбувається інформує прес-служба Рівненської єпархії ПЦУ, повідомляють Патріоти України.

"Вчора увечері в селі Нова Мощаниця Здолбунівського району московський патріархат вчергове розпалював міжконфесійну ворожнечу та готував нові провокації. Зокрема до села з‘їхалось близько ста невідомих людей" , - сказано в повідомленні.


Жителі Нової Мощаниці побоюються, що приїжджі можуть спробувати захопити храм, де зберігались цінні стародруки, рукописи та інші документи. Село відоме тим, що саме тут народився і проповідував старець Леонтій (Леонтій Грицан, 1897–1973). Цей мандрівний проповідник справив значний вплив на релігійне життя Західної України. Більше сорока років після його смерті, два рази на рік на його могилу з'їжджаються паломники зі всієї України та ближнього зарубіжжя.

"Громада села нещодавно одноголосно виіршила перейти до Православної Церкви України, готова відстоювати свій храм і не допустити провокацій представників російської церкви", - інформують в єпархії.

Глава Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук описав ситуацію в Facebook.

"У село почали з'їжджатися батюшки і прихильники МП з Корця, Дерманя, Мізоча, Здолбунова, Городка... Місцева громада готова стояти до кінця, з хвилини на хвилину очікуючи можливого штурму "зальотних" гостей, серед яких немає жодного місцевого..." - написав чиновник.

"Як мені по-секрету сказали самі парафіяни МП, у Новій Мощаниці дуже "жирна" парафія, адже тут могила Леонтія, і віддавати це село вони без бою не будуть...." - підсумовує Кондрачук.

"Поставлено на карту все": Президент Естонії закликала світову спільноту рятувати Україну від російської агресії

вівторок, 18 лютий 2020, 22:11

Напади з боку підтримуваних Росією сил на Донбасі мають бути засуджені міжнародним співтовариством. Про це у Twitter написала президент Естонії Керсті Кальюлайд, інформують Патріоти України. "Нинішні атаки підтримуваних Росією сил на сході України пору...

"Пірнув за монетою у кефір": Топ-пропагандист розповів, як Путін мало не загинув через власну дурість (відео)

вівторок, 18 лютий 2020, 21:29

Гра показала, що російський президент багато на що готовий заради грошей? Спецкореспондент видавничого дому "Коммерсант" Андрій Колесніков, якого називають "придворним" літописцем глави РФ Володимира Путіна, розповів, що одного разу той мало не захлину...