Минулого року колишній президент Віктор Ющенко, не працюючи, отримав 336 тисяч гривень від держави. Ці гроші йому надали завдяки праву на довічне утримання. Про це повідомляється з посиланням на дані Державного управління справами, передають Патріоти України.
"Минулого року за даними Державного управління справами, він отримав 336 тисяч гривень. Крім того, Ющенку пожиттєво належить дача №2а будинку відпочинку "Конча-Заспа", - зазначає видання.
Також він має право на два автомобілі та двох помічників і радника. Усе це зазначено в указі, який свого часу підписав Віктор Янукович. Зазначається, що інші українські президенти у 2017 році ані грошей, ані житла від держави, за даними ДУС, не отримували.
"Довічне утримання представники виконавчої влади в Україні отримують не за законом, а за рішенням президента або уряду. Тож зі зміною влади привілеї можуть бути втрачені", - йдеться в поясненні.
"Це, приміром, сталося з Леонідом Кучмою, який так само користувався пільгами. Проте кілька років тому їх скасували. Так само, як і для колишнього спікера Верховної Ради Володимира Литвина", - розповідають журналісти.
Водночас, право на довічне утримання в Україні залишається за суддями. За законом, це – 50% суддівської винагороди. Причому за кожен рік роботи понад 20 років сума збільшується на 2%.
В Україні набирає обертів практика блокування банківських рахунків та арешту майна громадян, які проігнорували мобілізаційні правила та не сплатили штрафи, зазначають Патріоти України. За інформацією Міністерства юстиції, лише на Полтавщині територіаль...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 11.05.25 орієнтовно склали: