Історичний документ: Оприлюднено текст угоди з Константинополем, котру уклали президент України Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій

Адміністрація президента показала, як виглядає історичний документ, котрий зумовив подальше надання автокефалії Україні, про котру наші пращури мріяли ще з часів Ярослава Мудрого.

«Угода про співпрацю та взаємодію між Україною і Вселенським (Константинопольським) патріархатом», була підписана Петром Порошенко і патріархом Варфоломієм 3 листопада 2018 року, нагадують Патріоти України. Він опублікований на офіційному сайті глави держави.

У документі йдеться про те, що Константинополь зобов'язується сприяти в становленні Автокефальної Помісної української церкви, а Київ натомість має сприяти функціонуванню Місії «Ставропігія вселенського патріархату в Україні».

Також Україна зобов'язалася сприяти наданню Місії візової підтримки та набуття представництвом «будівель і приміщень, інших об'єктів власності, необхідних для функціонування Місії».

Вселенський патріархат, крім сприяння в становленні ПЦУ, пообіцяв сприяти активній співпраці з представниками всіх центрів українського православ'я і допомогти в налагодженні контактів між ПЦУ і церквами інших країн.

Відзначається, що сторони можуть припинити дію угоди в будь-який час за письмовим погодженням, про що говорити наразі недоречно обом сторонам. Надання автокефалії, як відомо, у канонічному праві зворотної дії немає . Якщо говорити про Місію Вселенської патріархії в Україні, то варто зазначити, що йдеться про відновлення історичної справедливості. До поглинання України московською церквою, Вселенський патріархат володів на наших теренах двома десятками ставропігій, серед котрих зокрема була і Києво-Печерська лавра.

Хіти тижня. Ірина Верещук розповіла, що наразі у Зеленського думають про продаж води росіянам до окупованого Криму

вівторок, 30 листопад 2021, 2:00

Є надія, що Володимиру Олександровичу низький рейтинг і важкі звинувачення у "вагнергейті", не дадуть "встати з іншої ноги". Україна не здійснюватиме подачу води в окупований Крим. Це заборонено всіма можливими регуляторними актами. Про це повідомила м...

Російська загроза: Латвія просить США започаткувати постійну військову присутність на своїй території, зокрема розмістити ракети Patriot

вівторок, 30 листопад 2021, 0:31

Влада Латвії звернулася до США із закликом надати постійну військову присутність з метою стримувати Росію. Зокрема, йдеться про зміцнення оборони Латвії ракетами Patriot, повідомляють Патріоти України з посиланням на Reuters. "Ми хотіли б мати постійну...