Історичний документ: Оприлюднено текст угоди з Константинополем, котру уклали президент України Порошенко та Вселенський патріарх Варфоломій

Адміністрація президента показала, як виглядає історичний документ, котрий зумовив подальше надання автокефалії Україні, про котру наші пращури мріяли ще з часів Ярослава Мудрого.

«Угода про співпрацю та взаємодію між Україною і Вселенським (Константинопольським) патріархатом», була підписана Петром Порошенко і патріархом Варфоломієм 3 листопада 2018 року, нагадують Патріоти України. Він опублікований на офіційному сайті глави держави.

У документі йдеться про те, що Константинополь зобов'язується сприяти в становленні Автокефальної Помісної української церкви, а Київ натомість має сприяти функціонуванню Місії «Ставропігія вселенського патріархату в Україні».

Також Україна зобов'язалася сприяти наданню Місії візової підтримки та набуття представництвом «будівель і приміщень, інших об'єктів власності, необхідних для функціонування Місії».

Вселенський патріархат, крім сприяння в становленні ПЦУ, пообіцяв сприяти активній співпраці з представниками всіх центрів українського православ'я і допомогти в налагодженні контактів між ПЦУ і церквами інших країн.

Відзначається, що сторони можуть припинити дію угоди в будь-який час за письмовим погодженням, про що говорити наразі недоречно обом сторонам. Надання автокефалії, як відомо, у канонічному праві зворотної дії немає . Якщо говорити про Місію Вселенської патріархії в Україні, то варто зазначити, що йдеться про відновлення історичної справедливості. До поглинання України московською церквою, Вселенський патріархат володів на наших теренах двома десятками ставропігій, серед котрих зокрема була і Києво-Печерська лавра.

Путін зараз у ролі щура, загнаного в кут, але здаватися не збирається, - український дипломат

неділя, 25 вересень 2022, 23:52

Президент РФ Володимир Путін не має наміру здаватися, він йтиме на ескалацію до свого кінця, який можуть пришвидшити зовнішні сили чи його оточення. Про це сказав колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко, передають Патріоти України....

Через позицію щодо війни в Україні: У Польщі скасували концерти співзасновника Pink Floyd

неділя, 25 вересень 2022, 23:42

Концерти співзасновника Pink Floyd Роджера Вотерса в Польщі скасували через позицію музиканта щодо війни в Україні. Про це повідомляє BBC, передають Патріоти України. Через позицію Вотерса депутат міської ради Кракова Лукаш Вантух закликав людей бойк...