"Юнкер наголосив, що боротьба з корупцією має вирішальне значення і вимагає інтенсифікації" - представництво ЄС в Україні

У Євросоюзі в черговий раз акцентують увагу на тому, наскільки важливо, щоб в Україні для боротьби з корупцією було створено незалежний, ефективний судовий орган.

Жан-Клод Юнкер. Фото:РБК

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в ході візиту в Україну висловив думку, що боротьба з корупцією має вирішальне значення. Так керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіс Вільчінскас прокоментував агентству УНІАН заяву Юнкера, що Євросоюз погодився на створення антикорупційної палати в Україні замість створення окремого суду, передають Патріоти України.

"Президент Юнкер був чітким: боротьба з корупцією має вирішальне значення і вимагає подальшого прискорення та інтенсифікації. Важливим є те, щоб був створений незалежний, ефективний судовий орган з необхідними повноваженнями і ресурсами для боротьби з корупцією", - зазначив він.

Як цей судовий орган буде називатися і яким чином буде створено - це другорядне питання, підкреслив Вільчінскас. "Важливо, щоб цей орган був незалежним, дієвим, з належними ресурсами і повноваженнями", - додав він.

Як відомо, 13 липня за підсумками саміту "Україна - ЄС" у Києві президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Євросоюз погодився на створення антикорупційної палати в Україні замість створення окремого суду.

"Дотепер ми вимагали від України створення антикорупційного суду. Ми повідомили вранці президенту Петру Порошенку проміжний варіант вирішення проблеми ... ми погоджуємося на створення антикорупційної палати в рамках Верховного Суду. Ми навіть не наполягаємо на створенні окремого антикорупційного суду", - сказав він .

У Національному антикорупційному бюро України заявили, що дану ідею серед міжнародних партнерів поширюють, "користуючись їх недостатньою обізнаністю".

Почалися смертельні перегони: ЗСУ змагаються із ЗС РФ за китайські дрони, - ЗМІ

неділя, 1 жовтень 2023, 8:29

Для бійців ЗСУ купуються любительські дрони в Китаї, які потім перетворюються на бойові машини. За кілька кілометрів від лінії фронту до мирного пристрою чіпляють вибухівку, і він летить у напрямку позицій ЗС РФ, передають Патріоти України. У мережі мо...

Новий міністр оборони зразу рвонув у "галоп": Грант Шаппс готується розмістити британські війська в Україні і міркує про залучення королівських ВМС для захисту комерційних суден у Чорному морі

неділя, 1 жовтень 2023, 8:20

Великобританія вперше розмістить свої війська в Україні. Про це заявив міністр оборони країни Грант Шаппс, передає The Telegraph. Він також закликав більше британських оборонних компаній відкривати заводи в Україні. The Telegraph також повідомляє, що п...