"Дивно, що новина про відставку Назарбаєва так збурила ФБ спільноту, але ніхто не звернув увагу після яких подій в Казахстані це відбулось. Весь минулий рік Казахстан активно налагоджував відносини з США. Активно як ніколи", - пише у своєму блозі Анна Маляр, повідомляють Патріоти України, і продовжує:
"Власне, Казахстан вже давно шукає шляхи і способи виходу з орбіти РФ. І війна в Україні прискорила ці процеси. Так, у 2018 Казахстан підписав угоду з США про розміщення на його території двох військових баз (йдеться про використання двох портів Актау і Курик для транзиту спецвантажу в Афганістан).
Ці перемовини Казахстану з американцями тягнулись з 2010 року, але нарешті домовились. Крім того, нагадаю, що Назарбаєв минулого року зустрівся з Трампом, підписав з ним більше 20 угод і вони добре (на мільярди доларів) наростили обсяг двосторонньої торгівлі.
А ось вам слова голови Сенату Казахстану Касима-Жомарта Токаєва, який тимчасово виконуватиме повноваження президента: «Ми не частина «русского міра», у нас є свій «казахський світ». Це він сказав того ж 2018 року в інтерв'ю BBC.
Тому, відставку можна розглядати в контексті трикутника Казахстан-США-РФ. Назрабаєв шукає захисту від РФ, а в США є свої умови. Скажімо, я лише припускаю, провести хоча б формальні вибори чи зміну влади, бо США не дуже хоче мати відкриті дружні стосунки з диктаторськими режимами".
Армії Російської Федерації вдалося накопичити понад півтори тисячі ракет. Окупантам вдалося поповнити свій арсенал завдяки нарощенню виробництва та паузі в атаках по Україні. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані інформованих джерел, пе...
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...