Росії необхідно виключити сценарій приходу до влади в Білорусі прозахідних сил і не повторювати допущених в Україні помилок. Про це заявив президент російської Академії геополітичних проблем, колишній начальник Головного управління міжнародної військової співпраці Міноборони РФ генерал-полковник Леонід Івашов, передають Патріоти України з посиланням на EADaily.
"Нам не потрібно допускати приходу прозахідних сил до влади в Білорусі, щоб не вийшло, як в Україні. Ми ж повинні якусь користь витягати зі своїх поразок. Тому потрібно працювати над цим, а в основу співпраці з Білоруссю в рамках Союзної держави ставити не економіку, яка роз'єднує народи, а гуманітарну сферу, культуру, науку, освіту і спільні технології.
А ми тільки те й робимо, що намагаємося у Лукашенка забрати його ефективні підприємства і підпорядкувати їх нашій олігархії", - вважає військовий.
На його думку, якщо Росія не змінить своєї стратегії щодо Лукашенка, то він, цілком імовірно, буде дотримуватися нейтралітету в міжнародних питаннях.
"Це залежить багато в чому від нашої поведінки. Якщо ми будемо по-хамськи лізти, змушувати його віддавати нашим компаніям його підприємства, втручатися в його внутрішню політику, то він буде прагнути до нейтралітету.
З ним вже працюють і американці, і європейці. Знімають з нього санкції і звинувачення. А ми всі сидимо на газово-нафтовій трубі і диктуємо свої умови. Так союзи не будуються", - заявив генерал.
Івашов також визнав, що Росія зараз є не найкращим прикладом для наслідування.
"У нас слабкий і неефективний уряд. Ми, володіючи незліченними багатствами, живемо сьогодні гірше білорусів. Ми не є зразком, приватизуємо останнє, а ще й ліземо повчати білорусів. Якщо й далі будемо так себе вести, то Лукашенко буде прагнути до незалежності", - вважає він.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...