Хіти тижня. Гундяю - кінець? УПЦ МП стрімко втрачає послідовників (інфографіка)

Громадяни України, які ідентифікують себе як православні, все менше говорять про те, що вони вважають себе належними до Московського патріархату. Проте все більше віруючих говорять про приналежність до УПЦ Київського патріархату, повідомляють Патріоти України.

Дещо менше - "просто православних". Віруючих УАПЦ завжди було мало, і стає все менше. З УПЦ КП асоціюють себе 42,6% українців, які вважають себе "православними", з УПЦ МП — 19%, з УАПЦ — 0,4%, "просто православними" називають себе 34,8%.

У той же час УПЦ МП має велику кількість парафій — очевидно, у середньому менших за кількістю послідовників, проте кожна з парафій має священика і храм. (Прихід — це громада, тобто клір і миряни, одного фізичного храму). Станом на 1 січня 2018 року, УПЦ МП мала 12,35 тис. релігійних громад, УПЦ КП — 5,17 тис., УАПЦ — 1,17 тис.

Джерело: texty.org.ua

Готували прорив: СБУ знешкодила агентів Росії, які готували захоплення стратегічних об'єктів Харківщини

четвер, 23 травень 2024, 11:30

Співробітники СБУ, які днями на Харківщині затриамали ворожого інформатора, який готував захоплення Вовчанська, викрили ще одного агента фсб — чоловік формував «групи підтримки» для прориву російських ДРГ до Харкова. Як зазначають в Службі безпеки Укра...

Новий злочин агресора: У Поволжі РФ будують фільтраційні табори для українців

четвер, 23 травень 2024, 10:57

За даними спротиву, росіяни розгорнули у Поволжі масштабне будівництво фільтраційних таборів під виглядом дитячих так званих піонерських таборів. Деталі: У спротиві зазначають, що такі фільтраційні табори – це розгортання швидкомонтажних модульних буди...